• Zaelektryzowani

• 7 lutego 2024 r. naszą szkołę odwiedziła grupa „Zaelektryzowani”. Celem pokazu było przybliżenie uczniom tajników fizyki i chemii w bardzo prosty i atrakcyjny sposób, zrozumiały dla najmłodszych jak i najstarszych uczniów szkoły. Prowadzący zaprezentowali widowiskowe eksperymenty i doświadczenia. Zainteresowaniem cieszyły się zabawy z helem. Zarówno młodsi jak i starsi aktywnie uczestniczyli w doświadczeniach i pokazach. Dostarczyły one uczniom wiele śmiechu, ale również sporą porcję wiedzy. Uczniowie zobaczyli, że nauka może być wesoła, ciekawa i pasjonująca. Ważne by, zwrócić uwagę na kwestie bezpieczeństwa przy próbie wykonywania doświadczeń –można je wykonywać jedynie pod nadzorem osób dorosłych!

• PROJEKT „LEKCJE O FINANSACH” – WYCIECZKA DO WARSZAWY

• Dzięki udziałowi w programie Ministerstwa Finansów „Lekcje o finansach” nasza szkoła otrzymała dofinansowanie wycieczki do Warszawy. Wycieczka edukacyjna do stolicy zorganizowana w ramach programu odbyła się 12 i 13 grudnia i miała na celu poszerzenie wiedzy z zakresu finansów, w tym poznanie działalności oraz misji instytucji publicznych działających w obszarze finansów. Połączenie zajęć lekcyjnych z wycieczką było bardzo atrakcyjnym i skutecznym sposobem zainteresowania uczniów tematyką finansów. Podczas wizyty w Warszawie uczniowie mieli okazję poznać kulisy polityki, finansów publicznych oraz funkcjonowania Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Jednym z punktów programu było zwiedzanie siedziby Sejmu, gdzie uczniowie mogli z bliska przyjrzeć się miejscu, w którym podejmowane są ważne decyzje dotyczące życia kraju. To doświadczenie pozwoliło im lepiej zrozumieć znaczenie demokracji i roli parlamentu w polskim systemie politycznym. Pomimo zimowej pory, atmosfera na wycieczce była gorąca i pełna emocji. A możliwość podziwiania wieczorną porą świątecznych iluminacji stolicy była dodatkową atrakcją. Dodatkowo obejrzeliśmy spektakl teatralny "Warszawskie Legendy" w teatrze Capitol, w którym aktorzy zabrali młodych widzów do wspólnego odkrywania tajemnic oraz magicznych miejsc Warszawy. Przedstawienie zakończyło spotkanie z Mikołajem.

• Olimpiada Zdrowia

• 12 stycznia w świetlicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łosicach odbył się etap rejonowy XXXI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowia Polskiego Czerwonego Krzyża z Biedronką. Współorganizatorem imprezy była Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łosicach. Naszą szkołę reprezentowała Anita Niedźwiedziuk, uczennica klasy 7, która zajęła I miejsce w kategorii Szkoła Podstawowa. W trakcie trwania olimpiady zaproszony ratownik medyczny z Państwowej Straży Pożarnej w Łosicach przeprowadził instruktarz z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Laureatki pierwszych  miejsc w obu kategoriach wezmą udział w eliminacjach okręgowych, które odbędą się w dn.19.04.2023 roku w Oddziale Okręgowym PCK Warszawie. Nagrody uczestnikom olimpiady ufundowało Starostwo Powiatowe  oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łosicach.

• DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA

• Dnia 2 lutego mieliśmy przyjemność gościć w murach naszej szkoły nasze kochane Babcie i kochanych Dziadziusiów. Wnuki w piosenkach i wierszykach dziękowały im za ich miłość i obecność. To było piękne spotkanie międzypokoleniowe.