• Życzenia świąteczne

•     Na Święta Bożego Narodzenia

oraz na nadchodzący  Nowy Rok

dużo zdrowia, radości i dobroci od ludzi,

szczęścia rodzinnego

oraz błogosławieństwa Bożego

na każdy dzień

życzą

Dyrektor  i Pracownicy

Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej

w Kobylanach

• Wycieczka do Warszawy

• Wycieczka odbyła się w ramach projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”. Pierwszym punktem wycieczki był Zamek Królewski w Warszawie gdzie uczniowie spacerowali Trasą Królewską i podziwiali wyszukaną urodę architektury zamku, jego paradne wnętrza wypełnione dziełami sztuki informujące o wydarzeniach historycznych i dziejach Polski. Następnie z przewodnikiem uczniowie przeszli Traktem Królewskim rozpoczynając od otoczenia zamku i Kolumny Zygmunta III Wazy udali się do Kościoła św. Anny, Pomnika Adama Mickiewicza, Pałacu Prezydenckiego i Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego. Pochylili głowy przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Po południu dzieci odwiedziły Muzeum Narodowe, gdzie uczestniczyły w warsztatach. Wieczorem spacerowali pięknie ozdobionym Krakowskim Przedmieście i odwiedzili Muzeum Świat Iluzji. Kolejnego dnia uczestnicy wycieczki uczyli się  bawiąc  w Centrum Nauki Kopernik. Liczne eksperymenty, obserwacje interaktywnych eksponatów, odbieranie wszystkimi zmysłami, poznawanie przez działanie i interpretowanie  pozwalało samodzielne dziecku poznawać Świat. Tego dnia uczniowie odwiedzili również Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, poznali życie i działalność wybitnych postaci, oraz wartości którymi się kierowali. Wycieczka dwudniowa do Warszawy była ciekawą lekcją historii i dostarczyła niezapomnianych przeżyć i wrażeń, które na długo pozostaną w pamięci.

• DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

• 25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel maluchów i najmilsza przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. W naszym przedszkolu dzieci uczciły to święto wierszami,  śpiewem i różnymi zabawami związanymi z pluszowym misiem.

Otóż pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci, bywa największym przyjacielem dziecka. Ponadczasowość pluszowych misiów sprawiła, że bajki w których w roli głównej występują misie są chętnie oglądane przez kolejne pokolenia dzieci. Sam pluszak jest ponadto symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego jako ludzie bardzo pragniemy. Nic dziwnego, że pluszowe misie z dzieciństwa często towarzyszą nam również w dorosłości i są chętnie wybierane jako maskotki uświetniające różne miejsca czy wydarzenia.

Przedszkolaki z tej okazji wykonały prace plastyczne, wyklejały swojego ulubionego pluszowego misia, oraz obejrzały prezentację pt. "Teddy". W tym dniu nie zabrakło wspólnych zabaw muzyczno– ruchowych  przy piosenkach „Dwa misie”, „Niedźwiadek” i „Jadą misie”. Ten dzień przebiegał w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze, a  uczestnikom sprawił wiele radości i dostarczył miłych wrażeń.