• Dzień Babci i Dziadka

• Dzień 23 stycznia na długo pozostanie w naszej pamięci ze względu na swój niecodzienny charakter. W tym dniu zorganizowaliśmy uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Ten dzień był  pełen uśmiechów, łez –wzruszeń  i radości. Na wstępie dzieci z oddziału przedszkolnego oraz kl. 1 i 3 pokazały swoje talenty recytatorskie,  wokalne oraz aktorskie. Babcie i dziadkowie byli bardzo zadowoleni i dumni ze swoich wnucząt. Dzieci obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, które same wykonały. Wiele radości i humoru przyniosły konkursy, które poprowadziła wychowawczyni klasy I. Wnuczęta tańczyły razem ze swoimi babciami, razem z nimi „lepiły pierogi”. Było zabawnie i sympatycznie. Po części artystycznej i konkursach zaproszono babcie i dziadków  na słodki poczęstunek przygotowany przez panie wychowawczynie z pomocą dzieci oraz  mam. Wszystkim zaangażowanym w inicjatywę dziękujemy za pomoc.

• Choinka noworoczna

• Jedną z najbardziej oczekiwanych imprez w roku szkolnym jest uroczysta zabawa choinkowa, na której bawią się uczniowie szkoły wraz z rodzicami i zaproszonymi przyjaciółmi. W tym roku choinka odbyła się 14 stycznia. Pierwsze takty muzyki i zabawy rozpoczęły się z animatorem, nieco później odbyły się występy uczniów z oddziału przedszkolnego i klas I-III. W przerwach zabawy dzieci mogły posilić się przygotowanym przez rodziców poczęstunkiem. Na drugą część choinki przewidziano gwóźdź programu- wizytę Mikołaja, który rozdał dzieciom długo oczekiwane prezenty. Zabawa choinkowa udała się doskonale,  dzieci zmęczeni, ale pełni wrażeń rozeszli się do domów. Kolejna zabawa choinkowa za nami.

• POKAZ HISTORYCZNY GRUPY PATRIOTIC

• 10 stycznia 2023 r. odbył się w naszej szkole pokaz historyczny. Nasi uczniowie byli uczestnikami niezwykłej lekcji historii. Wysłuchali barwnych opowieści na temat wydarzeń związanych z II wojną światową. Ponadto grupa Patriotic zaprezentowała eksponaty i repliki broni z tego okresu. Na zakończenie każdy uczeń miał możliwość obejrzeć, dotknąć i zapytać o wszystkie rekwizyty. Najwięcej radości sprawiło wszystkim przymierzanie strojów, jakie nosili żołnierze podczas II wojny oraz trzymanie broni, jaka była wykorzystywana w czasie walk. „Żywa” lekcja historii podobała się wszystkim uczniom.

• Zajęcia otwarte w klasie III

• W piątek 16.12.2022 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia otwarte o tematyce światecznej dla rodziców uczniów klasy III. Podczas zajęć nie zabrakło wspólnej pracy. Czując klimat powoli zbliżających się świąt rodzice wraz ze swoimi pociechami wykonali papierowe gwiazdy, które ozdobiły szkolny korytarz. Współpraca podczas zajęć układała się doskonale, a prace wyszły piękne. Bardzo dziękuję za zainteresowanie inicjatywą, czynny udział w zajęciach oraz  100% frekwencję.

• Poczęstuj się piernikiem

• W grudniu uczniowie klasy III przeprowadzili w szkole akcję świateczną "Poczęstuj się piernikiem", która polegała na upieczeniu pierników, ozdobieniu ich i poczęstowaniu świątecznymi smakołykami uczniów i pracowników szkoły. W ramach przeprowadzonej akcji uczniowie zachęcali społeczność szkolną do "wrzucenia do piernikowego pudełka" grosika. W ten sposób zebraliśmy środki pieniężne, ktore podarowaliśmy braciom Mikołajowi i Filipowi Zawadzkim, jako naszą "cegiełkę" na pomoc w leczeniu, które jest bardzo kosztowne. Wszystkim darczyńcom w imieniu swoim i Mikołaja i Filipa bardzo dziękujemy.

• Szachy w mazowieckiej szkole

• 8 grudnia w MSCDiN w Warszawie odbył się II finałowy Turniej Szachowy. Szkołę oraz region siedlecki reprezentował uczeń klasy IV Bartosz Niedźwiedziuk. Bartosz zmierzył się z naplepszymi szachistami okręgu Mazowieckiego. Rozegrał 7 partii szachowych systemem szwajcarskim. Poziom rozgrywek był bardzo wysoki.  Było to dla niego nowe i ciekawe doświadczenie.