• WYJAZD NA SPEKTAKL TEATRALNY

• Dnia 05.04.2022r. uczniowie klasy II i III oraz oddziału przedszkolnego wybrali się do Łosickiego Domu Kultury na spektakl teatralny „O Piracie Buciorze…”.  Dzieci brały aktywny udział w przedstawieniu, na sceny humorystyczne reagowały gromkim śmiechem, okrzykami i oklaskami. Wyjazd dostarczył im wielu emocji  oraz wzbogacił o nowe doświadczenia z dziedziny sztuki. Wszyscy wrócili do szkoły w doskonałych humorach.

• DZIEŃ BEZ PLECAKA

• Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w  dniu 1 kwietnia 2022r odbył się w naszej szkole ,,Dzień bez plecaka”. I wbrew pozorom nie chodziło  wcale o przybycie do szkoły bez plecaka i zostawienie w domu wszystkich niezbędnych rzeczy. Zabawa polegała na tym, aby korzystając ze swojej pomysłowości i sprytu czymś ten plecak zastąpić.

Do tego celu mogło posłużyć wszystko: klatka dla chomika, skrzynka na narzędzia, kosz na pranie, wózek dla lalek  i wiele innych rzeczy. Nasi uczniowie tego dnia  popisali się wyjątkową fantazją.

Zdjęcia mówią same za siebie!

• XII Gminny Konkurs Poezji Marii Konopnickiej

• Dnia 31.03.2022r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kobylanach odbył się XII Gminny Konkurs Poezji Marii Konopnickiej. Obecnością zaszczycili nas goście ze Szpak i Kornicy.

Konkurs stanowi jedną z części obchodów Dnia Patrona w naszej placówce. Jego celem jest zainteresowanie twórczością poetki, zachęta do doskonalenia umiejętności recytatorskich, ale też promocja szkoły. Wszystkie deklamacje prezentowane przez uczniów były godne pochwały, dało się dostrzec ich wielki wkład, a także pracę nauczycieli opiekunów.

Nasi uczniowie zdobyli następujące miejsca w poszczególnych kategoriach:

1) klasa "0" - Michalina Grochowiec - II miejsce;

2) I-III - Lena Szylar - III miejsce;

3) IV - VI - Anita Niedźwiedziuk - I miejsce;

4) VII - VIII - Małgorzata Potiopa - II miejsce.

Gratulujemy!!