• Dzień Kolorowej Skarpetki

• 21 marca Światowy Dzień Zespołu Downa

Dzisiejszy świat pędzi nieubłaganie. Nie zapominajmy, że każdy z nas pragnie szczęścia, miłości, bezpieczeństwa i przynależności.

Wspierając to wydarzenie uczniowie i nauczyciele naszej szkoły założyli dzisiaj skarpetki nie do pary. Dali wyraz solidarności z osobami z trisomią 21 chromosomu.

Uczniowie wysłuchali wiadomości na temat tego schorzenia, obejrzeli prezentację multimedialną, która miała na celu podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z Zespołem Downa. Wykonali kolorowe skarpetki, które pięknie udekorowały gazetkę na korytarzu szkolnym. Na zakończenie zrobiliśmy wspólne zdjęcie naszych kolorowych skarpetek.

Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w naszej akcji.

• Dzień Patronki Szkoły i Pierwszy Dzień Wiosny

•       W dniu 21 marca z okazji pierwszego dnia wiosny wybraliśmy się całą szkołą do Białej Podlaskiej do kina "Merkury " na film " Za duży na bajki". Potem był czas na  spacer po mieście,  zwiedzanie zamku Radziwiła i pizzę.

Po powrocie do szkoły odbył się szkolny konkurs recytatorski poezji Marii Konopnickiej. Wyłoniono zwycięzców, którzy będą nas reprezentować na konkursie gminnym. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody.

• DANCE & FUN

• Zajęcia ruchowe przy muzyce

Dance & Fun to zajęcia ruchowe przy muzyce poświęcone tańcu z odrobiną znakomitej zabawy, które odbyły się  w naszej szkole.

• Projekt Olimpiada w Kobylanach

• Erasmus+

Projekt Olimpiada w Kobylanach- czyli  wyścig po wiedzę i praktyczne umiejętności uczniów SP im. Marii Konopnickiej w Kobylanach

regulamin_rekrutacji.PDF

karta_zgloszenia.pdf

Rozpoczynamy działania związane z projektem Olimpiada w Kobylanach- czyli  wyścig po wiedzę i praktyczne umiejętności uczniów SP im. Marii Konopnickiej w Kobylanach, nr 2021-2-PL01-KA122-SCH-000041819w ramach programu Erasmus+  Edukacja Szkolna.

W ramach projektu nasi uczniowie będą mieli okazję do podniesienia swoich kompetencji językowych, osobistych i społeczno-organizacyjnych, które pozwolą na otwarte nawiązywanie kontaktów międzynarodowych w różnych dziedzinach. Ważnym aspektem tego projektu są również działania ekologiczne z uwzględnieniem zdrowego stylu życia.  Zachęcamy uczniów do kontynuowania nauki i zgłębiania wiedzy przez podejmowanie wyzwań, podróże, poszerzanie horyzontów kulturowych i społecznych.

Planujemy działania eTwinningowe i mobilność edukacyjną do Grecji.