• Dzień Ziemi

• W związku z Dniem Ziemi w naszej szkole odbyła się akcja "ekologiczny plecak". Uczniowie zamiast plecaków, książki i zeszyty przynieśli w torbach ekologicznych czy koszyczkach. W tym dniu również większość uczniów była ubrana na zielono lub miała zielone elementy ubrania.

• Sprzątamy dla Polski

• W tym roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w V Edycji akcji sprzątania lasów i okolicznych terenów zielonych "Sprzątamy dla Polski". Zebraliśmy kilkanaście worków śmieci z okolicznych terenów zielonych. Pocieszeniem jest to, że co roku zbieramy coraz mniej śmieci w naszej okolicy. Widocznie nasze coroczne działania przyczyniaja się do większej świadomości ekologicznej mieszkańców, którzy coraz mniej śmiecą. Dziękujemy w imieniu natury.

• Zajęcia w oddziale przedszkolnym

• 14 kwietnia 2023r. w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia o tematyce wielkanocnej. Rodzice mieli okazję zobaczyć twórcze zabawy przedszkolaków oraz obejrzeć montaż słowno-muzyczny pt." Pisanki, pisanki- jajka wielkanocne".

• XIII Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Marii Konopnickiej

• Dnia 29 marca 2023r. odbył się w naszej szkole XIII Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Marii Konopnickiej. Niestety w tym roku uczestniczyli w nim tylko uczniowie ze szkoły w Kobylanach i Kornicy. Ponadto choroby uniemożliwiły niektórym uczniom udział w konkursie. Poziom recytacji był w tym roku bardzo wysoki i komisji było trudno wyłonić zwycięzców.

Kategoria 0 + przedszkole

I miejsce- Puniewska Aleksandra

II miejsce- Hodun Natalia

Kategoria klas I-III

I miejsce-  Szylar Lena i Olechwiruk Zofia

Kategoria klas IV-VI

I miejsce- Świderski Mikołaj

II miejsce- Niedźwiedziuk Anita

Kategoria klas VII-VIII

I miejsce- Wielgórska Majka

II miejsce- Wójcicka Aleksandra

• Kiermasz wyrobów wielkanocnych

• W dniach 30-31 marca 2023r. drużyna harcerska zorganizowała kiermasz wyrobów wielkanocnych. Harcerze własnoręcznie wykonali kartki świąteczne, pisanki, stroiki oraz upiekli  ciasta i babeczki. Rodzice również włączyli się w naszą akcję wspierając dzieci swoimi wyrobami: wielkanocne króliki, kurczaki i palmy.