• Wyjazd na przedstawienie teatralne "Piękna i bestia"

•  Dnia 17 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I- IV wybrały się do Białej Podlaskiej na przedstawienie teatralne „Piękna i Bestia”. Celem wyjazdu było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz utrwalenie zasad prawidłowego zachowania się w teatrze.  Duże wrażenie wywarła na nich nastrojowa muzyka, zmienne oświetlenie, gra aktorów. Brawa po spektaklu oraz ich radosne uśmiechy były dowodem na to, że wyjazd można uznać za udany.

• VI Turniej Szachowy „ Szachy w Mazowieckiej Szkole”

• 16 listopada 2023 r. w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Siedlcach  odbył się VI Turniej Szachowy. Celem turnieju była popularyzacja gry w szachy oraz integracja szkół, uczniów, nauczycieli i środowisk szkolnych zaangażowanych w projekt „Szachy w mazowieckiej szkole”. W turnieju wzięło udział 17 szkół, 83 uczniów klas drugich, trzecich i czwartych. Młodzi szachiści zagrali po 7 partii zgodnie z systemem szwajcarskim, partia trwała po piętnaście minut na gracza.  Z ramienia Polskiego Związku Szachowego Turniej sędziowali Panowie: Paweł Rymarowicz oraz Piotr Sternik.

Turniej  rozegrano w trzech grupach: Grupa A – uczniowie klas II  Grupa B – uczniowie klas III  Grupa C – uczniowie klas IV.  W turnieju wzięło udział troje uczniów naszej szkoły. Marcel Kołodziejuk zajął I miejsce w kategorii chłopcy klasy II, otrzymał medal, dyplom, nagrodę rzeczową oraz zaproszenie do udziału w kolejnym etapie, który odbędie się 14 grudnia w Warszawie.

• Wieczór Patriotyczny

• Z okazji 105 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości obchody tego święta w naszej szkole miały w tym roku szczególny  charakter.  11 listopada  nasza drużyna harcerska  prowadzona przez Joannę Chwetczuk i Beatę Radzikowską, zorganizowała i przeprowadziła „Wieczór Patriotyczny” w Sali Wiejskiej w Kobylanach.Po odśpiewaniu hymnu państwowego i powitaniu przybyłych gości przez  panią dyrektor  szkoły  Joannę Geresz, przewodniczącą KGW Katarzynę Radzikowską oraz sołtysa wsi Roberta Potiopę, odbyła się inscenizacja przybliżająca  historię Święta Niepodległości. Harcerze  przypomnieli   czasy rozbiorów, powstań narodowych i zrywów niepodległościowych. W trakcie występu wszyscy zgromadzeni przyłączyli się do  harcerzy we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych. Następnie  harcerki oraz uczennica  klasy I odtańczyły  taniec patriotyczny z flagami Polski. Po części artystycznej, zespół „Sąsiadeczki” uświetnił uroczystość swoim występem. Po czym uczniowie  klas I - VII wierszami wyrazili hołd poległym bohaterom. Koło Gospodyń Wiejskich  z Kobylan smacznym   poczęstunkiem dodało wszystkim sił do wspólnego śpiewania pieśni. Podczas uroczystości  panowała podniosła atmosfera, a wszyscy w skupieniu obserwowali  występy.

• Gminny Konkurs Recytatorski "Patriotyzm w poezji"

• Dnia 09 listopada 2023r.  w ZPPO w Starej Kornicy odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Patriotyzm w poezji”. Celem konkursu było kształtowanie świadomości narodowej i promowanie patriotyzmu, rozwijanie zainteresowań i zdolności uczniów oraz integracja społeczności lokalnej. W konkursie wzięli udział uczniowie trzech kategorii wiekowych: klasy I-III, IV – V oraz VI – VIII z okolicznych szkół  gminy. Nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołe, zajmując czołowe lokaty. Michalina Grochowiec zajęła I miejsce, Anita Niedźwiedziuk II miejsce a Julia Pietruczuk III miejsce, każda w swojej kategorii wiekowej.