• Dzień Patronki Szkoły

• W dniu 21 marca 2023r., odbył sie  szkolny etap konkursu recytatorskiego poezji naszej patronki Marii Konopnickiej. W eliminacjach wzięło udział 25 uczniów z klas 0-VIII. Poziom był wysoki. Dzieci recytowały długie wiersze w większości starannie przygotowane. Trudno było wybrać najlepszych. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni. Najlepsi recytatorzy to:

oddział przedszkolny:

I miejsce- Wojtek  Niedźwiedziuk

II miejsce- Michalinka Grochowiec

III miejsce- Lila Szylar

I miejsce- Lena Szylar

II miejsce- Julia Pietruczuk

III miejsce- Nikola Repko i Ola Kołodziejuk

Klasy IV- VI

I miejsce- Anita Niedźwiedziuk

II miejsce- Natalia Kiryluk

III miejsce- Jan Sawczuk

Klasa VIII

I miejsce- Maja Wielgórska

II miejsce- Lena Repko

Uczniowie, którzy zajęli I miejsce w swojej kategorii wiekowej będą reprezentować szkołę w konkursie gminnym. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy odwagi i dziękujemy, że mogliśmy ich wysłuchać.

• Czytanie wzbogaca

• Harcerze w naszej szkole przeprowadzili akcję wśród uczniów, mającą na celu promowanie czytelnictwa. Przez dwa tygodnie codziennie czytali fragmenty różnych książek, w poszczególnych klasach. W taki sposób starali się zainteresować dzieci czytelnictwem.

• 8 marca w naszej szkole

• 8 marca obchodziliśmy podwójne święto zarówno Dzień Kobiet jak i Dzień Chłopaka. O tym święcie pamiętali również harcerze, którzy przygotowali słodki upominek.

• Wieczór Kolęd

• 21 stycznia, w Domu Wiejskim w Kobylanach odbył się Wieczór Kolęd. Organizatorem był sołtys wsi Kobylany oraz Koło Gospodyń Wiejskich. Wśród wielu gości nie zabrakło zespołu "Sąsiadeczki", który wystąpił z repertuarem kolęd, Koło Gospodyń przygotowało poczęstunek, a uczniowie oddziału przedszkolnego i klasy I wraz z wychowawcami przygotowali jasełka, przeplatane kolędami. Klasa I i III przygotowały taneczny występ dedykowany babciom i dziadkom w dniu ich święta. Na koniec odbyło się  wspólne kolędowanie,  co wprowadziło wśród zebranych niesamowitą atmosferę przemiłego wieczoru.