• Harcerze w parku trampolin Jumpout

• Dnia 21 lutego podczas ferii zimowych harcerze ze Szkoły Podstawowej w Kobylnach  odwiedzili Park Trampolin Jumpout w Siedlcach. Na początku zajęć instruktor omówił zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń znajdujących się w obiekcie, następnie odbyła się rozgrzewka na trampolinach. Po niej harcerze mogli już cieszyć się mocą atrakcji przygotowanych przez gospodarza obiektu. Wszyscy świetnie się bawili, dwie godziny upłynęły bardzo szybko.

• Dzień Pizzy

• Ciekawe czy któryś rodzic wie jakie państwo jest królestwem pizzy, od którego pochodzi nazwa Margerita oraz jakie były podstawowe składniki pizzy i co symbolizowały ich kolory? Klasa 3 już wie. Te ciekawe informacje zdobyli w trakcie realizacji kolejnego zadania projektowego „Europa i ja” oraz świętowania Dnia Pizzy. Popularna pizza Margherita swoją nazwę zawdzięcza włoskiej królowej Marghericie, która w 1889 roku odwiedziła pizzerię Brandi w Neapolu. Pizzaiolo Rafaele Esposito, stworzył pizzę dla królowej, która zawierała trzy kolory nowej włoskiej flagi. Czerwień pomidora, biel mozzarelli i zieleń świeżej bazylii. Dzień 9 lutego ogłoszony został Dniem Pizzy dlatego obchodziliśmy w naszej szkole obchodziliśmy ten „smakowity dzień”. Uczniowie klasy trzeciej samodzielnie upiekli pizzę, którą poczęstowali wszystkich chętnych. Zapach pizzy unosił się po całej szkole i nie sposób było jej się oprzeć. Mniam, mniam... było fantastycznie i smacznie!!!

• Zabawa karnawałowa

• Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków, smaków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Zabawa karnawałowa jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas, w dniu 7 lutego. Na udekorowanej w przeddzień sali gimnastycznej pojawiły się kolorowe postaci. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, księżniczki, rycerze, pirat, strażak i wiele innych postaci. Na sali podczas pląsów było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy. Zabawa umożliwiła dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólne tańce i konkursy przyniosły wiele radości, co było głównym celem tego spotkania. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych karnawałowych strojów. Kolejne spotkanie karnawałowe już za rok.