•

W ciągu całego roku szkolnego uczniowie poznawali kulturę, tradycje i zwyczaje państw europejskich, zwłaszcza Grecji i Portugalii poprzez gazetki, foldery, przekazywane informacje przez wychowawców. Podsumowanie pracy nauczycieli i uczniów znalazło swoje odzwierciedlenie w przeprowadzonych działaniach w związku z Europejskim Dniem Języków.

• Przedstawienie pt. „Spotkanie z Bogami” przybliżyło uczniom zwyczaje bogów greckich, tradycje państwa greckiego oraz grecką kuchnię. Przedstawienie rozpoczął występ wokalistki greckiego pochodzenia Eleni (w tej roli Amelia Chomiuk).

• Przedstawienie pt. „In the jungle” przygotowane przez uczniów klasy III i zaprezentowane w języku angielskim. Uczniowie przebrani za zwierzęta zamieszkujące dżunglę opowiedzieli o dniu z życia jednego z nich.

• Odbył się konkurs wiedzy o krajach europejskich – Grecji i Portugalii. Uczniowie wykazali się rozległą wiedzą na temat prezentowanych krajów europejskich oraz języka greckiego i portugalskiego. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe nagrody.

• „Szybki kurs tańca” Zorby pozwolił wszystkim na wspólny taniec, który dostarczył wszystkim dużo radości i zabawy.

• Odbył się konkurs na najładniejszy kaligram. Uczniowie klas V-VII wykonali je w języku angielskim i rosyjskim.