17 grudnia odbyła się wycieczka do Lublina w której uczestniczyli chętni uczniowie klas 0-VIII. Toruń ma pierniki, Poznań rogale, a Lublin? W Lublinie króluje cebularz – okrągły placek drożdżowy z cebulą i makiem. Uczniowie klas 0-III zgłębiali tajniki wypieku tego pysznego placka. W magiczną podróż do starego Lublina zabrała nas Esterka, pomocnica piekarza, opowiadając legendy związane z cebularzem oraz jego prawdziwą historię. Każdy miał możliwość upieczenia swojego cebularza. W tym samym czasie uczniowie klas IV-VIII zwiedzili Trasę turystyczną biegnącą pod Rynkiem i kamienicami Starego Miasta. Następnym punktem wycieczki była wizyta w centrum rozrywki. Podczas wizyty w LaserCity uczestnicy wycieczki mieli okazję rozwijać umiejętności współpracy, strategii i taktyki. W grze laserowej, która angażuje zarówno ciało, jak i umysł, uczniowie musieli działać razem, planować swoje ruchy i jednocześnie mieć świetną zabawę. To było nie tylko emocjonujące doświadczenie, ale także lekcja zespołowej pracy i komunikacji. Po emocjonującej i wyczerpującej zabawie zregenerowaliśmy organizm udając się na obiad. Z powodu silnego wiatru i dużego deszczu ostatni punkt wycieczki zrezalizowaliśmy z okien autobusu, podiwiając piękne, świąteczne iluminacje.
Wycieczka do Lublina
- 3
Przedszkolaki w kinie
16 grudnia przedszkolaki pod opieką swoich pań wybrały się na wycieczkę do Łosickiego Domu Kultury na bajkę "Trefliki ratują święta ".Była to pełna uroku i wdzięku historia dobrze znanych małym widzom bohaterów , która pozwoliła im odkryć prawdziwą magię świąt Bożego Narodzenia. Wszystkie dzieci wyszły z kina zadowolone i pełne pozytywnych emocji.
3
Zajęcia sensoplastyki w oddziale przedszkolnym
11 grudnia uczniowie oddziału przedszkolnego wzięli udział w niecodziennych zajęciach, jakimi jest sensoplastyka. Sensoplastyka to zajęcia plastyczne z wykorzystaniem wszelkiego rodzaju kolorów, faktur, konsystencji a nawet smaków. Oddziałuje na wszystkie zmysły jednocześnie i pomaga dzieciom rozwijać nieskrępowaną aktywność na wszelkich płaszczyznach.
13
Spotkanie ze strażakami
10 grudnia odbyło się spotkanie z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej z Nowej Kornicy. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję z bliska przyjrzeć się nowoczesnemu wozowi strażackiemu. Strażacy zaprezentowali funkcjonalność pojazdu oraz omówili działanie najważniejszych narzędzi wykorzystywanych podczas akcji ratowniczych. Uczniowie poznali zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia.
3
Magiczny mikołajkowy czas
6 grudzień to magiczny dzień. Wszyscy z utęsknieniem czekają na odwiedziny Świętego Mikołaja! Bo któż nie lubi dostawać prezentów? Dzieci piszą do Niego listy z prośbami o wymarzony prezent. Dorośli, choć nie przyznają się do tego, również mają nadzieje, że dla nich znajdzie się coś w jego olbrzymim worku. I w tym roku ”Mikołaj” nie zawiódł, obdarował każdego z uczniów prezentem „niespodzianką” . Tego dnia nie zabrakło również wspólnej zabawy i tematycznych zajęć. Wszyscy byli zadowoleni i szczęśliwi. To był miły i pełen niespodzianek dzień!
5
Zabawa andrzejkowa
"Andrzeju, Andrzeju dziewcząt dobrodzieju..."
28 listopada uczniowie klas 0-3 w atmosferze magii i czarów bawili się na zabawie andrzejkowej.
VIII turniej szachowy
14 listopada po raz ósmy nasi uczniowie Michalina Grochowiec z klasy drugiej, dla której był to debiut w tym wydarzeniu i Marcel Kołodziejuk z klasy trzeciej wzięli udział w turnieju szachowym zorganizowanym przez MSCDN w Siedlcach. Turniej od samego początku cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony trenerów szachowych i uczniów. Tak było i tym razem, w tym dniu w szranki rozgrywek stanęło ponad 90 uczniów, w większości ze szkół siedleckich. Podczas gry uczniowie nauczyli się samodzielności w podejmowaniu decyzji, zintegrowali się z innymi uczniami, doskonalili umiejętność gry w szachy.
Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości
Podczas uroczystej akademii uczniowie wierszem i piosenką opowiedzieli o trudnej drodze Polaków do wolności. W ten sposób oddali hołd bohaterom którzy swoim poświęceniem i odwagą wywalczyli niepodległość.
Spotkanie z pisarką i promocja czytelnictwa
8 listopada Monika Koszewska była gościem naszej szkoły. Mieliśmy możliwość udziału w spotkaniu autorskim z mistrzynią pióra, jaką bez wątpienia jest pani Monika, której wszechstronność i talent podbiły nasze serca. Zauroczyliśmy się książką „Toudi i jego świat”, codziennymi przygodami małego psa, która uczy empatii, odpowiedzialności i współczucia. Po spotkaniu mogliśmy zakupić książkę z dedykacją i autografem autorki.
Śniadanie daje moc
8 listopada nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do programu edukacyjnego „Śniadanie Daje Moc”. Celem akcji było promowanie zasad zdrowego odżywiania oraz zwiększanie świadomości uczniów na temat roli śniadania. Tego dnia uczniowie klas 0-VIII przygotowali zdrowe śniadanie, które potem wspólnie zjedli.
Konkurs recytatorski "Patriotyzm w poezji"
4 listopada 2024 r. w Szkole Podstawowej w Starej Kornicy miała miejsce kolejna edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Patriotyzm w poezji". W konkursie wzięli udział uczniowie naszej gminy występując w trzech kategoriach wiekowych. Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów. Anita Niedźwiedziuk i Nikola Repko zajęły I miejsca w swoich kategoriach wiekowych a Michalina Grochowiec III miejsce w kategorii klas I-III. Wszystkim wykonawcom składamy gratulacje i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły.
Święto dyni
Święto Dyni to dla przedszkolaków była fantastyczna okazja na dzień pełen radości, kreatywności i edukacji w jesiennym klimacie.
Szkoła pamięta
Harcerze pamiętając o poległych bohaterach, zmarłych nauczycielach i kolegach przygotowali wieńce, które złożyli na grobach i przy pomniku w Kiełbaskach.
Podsumowanie akcji "Kasztan"
29 października uczniowie klasy 3, jako przedstawiciele szkoły brali udział w podsumowaniu akcji "Kasztan" w Środowiskowym Domu Samopomocy w Nowych Litewnikach. Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia Domu, otrzymali również podziękowanie oraz nagrody za aktywny udział.
Wyjazd na spektakl
28 października uczniowie klas I-VIII obejrzeli spaktakle "Królowa Śniegu" i "Opowieść wigilijna". Wyjazd miał na celurozbudzenie u uczniów zainteresowania kulturą i sztuką, wyzwolił pozytywne emocje związane ze światem teatru. Dodatkowo uczniowie klas I-III poznali pracę strażaka podczas wizyty w Państwowej Straż Pożarnej, a klasy V-VIII zapoznały się z pracą cukiernika podczas wizyty w cukierni.
Warsztaty kulinarne "Kuchnia Mazowsza a reszta świata"
W dniach 18-20 październik odbyły się kolejne warsztaty kulinarne z których mogli skorzystać uczniowie naszej szkoły. Tym razem przygotowali potrawy kuchni indyjskiej i mazowieckiej. Podczas warsztatów doszło do spotkania kilku pokoleń, co było nowym, ciekawym doświadczeniem. Chef Lorek, prowadzący zajęcia stworzył niepowtarzalną atmosferę, która na długo zostanie w pamięci.
Pasowanie na ucznia pierwszej klasy
23 października odbyło się uroczyste Ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy pierwszej. W uroczystości wzięli udział rodzice oraz społeczność szkolna. Najpierw pierwszoklasiści przedstawili część artystyczną, na którą składały się wiersze i piosenki. Po prezentacji umiejętności w podniosłej atmosferze przed pocztem sztandarowym uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę oraz swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Wielkim ołówkiem, jak czarodziejską różdżką dotykała ramion pierwszaków. Nie obyło się też bez upominków od starszych kolegów i koleżanek oraz pamiątkowych zdjęć. Na zakończenie uczniowie wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wszystkim pierwszakom życzymy, aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniana, radosna chwila.
1
Akcja "Kasztan"
11 października zakończyliśmy akcję zbierania kasztanów dla Środowiskowego Domu Poocy Społecznej w Łitewnikach. Akcja dostarczyła dzieciom wielu pozytywnych emocji.
Ognisko integracyjne przedszkolaków
Wykorzystując ciepłą aurę i jesienny "wystrój parku" panie we współpracy z rodzicami zorganizowali ognisko. Było ciekawie i smacznie.
Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2024/2025
2 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu narodowego, po czym głos zabrała dyrektor szkoły, Anna Żurawska-Petruk. Przywitała wszystkich, a w szczególności panie, które dołączyły do zespołu nauczycieli; wychowawcę kl 0 panią Luizę Saczuk oraz panią Aleksandrę Pióro, szkolnego pedagoga. Pani dyrektor poinformowała zebranych o zmianach, które czekają w nowym roku szkolnym 2024/25 oraz życzyła wszystkim niezapomnianych chwil w rozpoczynającym się roku szkolnym. Naszą uroczystość zaszczycił swoją obecnością przewodniczący Rady Gminy, pan Marek Michaluk, który w swoim wystąpieniu podkreślił, jak ważną rolę w życiu młodego człowieka pełni szkoła. Po oficjalnej części uczniowie udali się do swoich klas na spotkanie z wychowawcami, gdzie zapoznali się z planem lekcji oraz najważniejszymi kwestiami organizacyjnymi na nadchodzący rok.
Archiwum Aktualności