W roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła przystąpiła do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W ramach programu zakupiono 160 książek do biblioteki szkolnej. Czytelnicy informowani są o nowościach, które zostały umieszczone w dobrze widocznym dla odwiedzających miejscu w bibliotece szkolnej.
Zakupione zostały brakujące lektury, nowości czytelnicze, jak również książki uwzględniające specjalne potrzeby uczniów:
- książki z dołączoną płytą CD z audiobookiem
- książki w języku angielskim posiadają polską wersję językową
- książki z tekstem wydrukowanym zwiększoną czcionką,
- książki bogato ilustrowane.
Odbyło się wiele działań w zakresie promocji czytelnictwa i planowane są kolejne. Organizowane są konkursy, akcje czytelnicze, lekcje biblioteczne, współzawodnictwo w czytelnictwie indywidualne i klasowe.
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
WESOŁYCH ŚWIĄT
Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia
upłyną w pełnym radości rodzinnym gronie,
ze wspólnie śpiewaną kolędą.
Nowy Rok niech przyniesie same dobre dni.
Życzymy, abyśmy jak najszybciej mogli się spotykać i rozmawiać.
Życzymy też szczodrego Mikołaja z udanymi prezentami.
Dbajcie o siebie i innych.
Wesołych Świąt!
Dyrektor i Pracownicy
Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej
w Kobylanach
Najpiękniejsza ozdoba choinkowa
W naszej szkole odbył się konkurs na „Najpiękniejszą ozdobę choinkową”. Celem konkursu było kultywowanie tradycji własnoręcznego wykonania ozdób choinkowych, edukacji dzieci na temat zwyczajów związanych z Bożym Narodzeniem, zdobywania wiedzy na temat popularnych wzorów, kształtów i technik wykonywania ozdób oraz rozwijania zdolności manualnych dzieci. Konkurs był adresowany do wszystkich uczniów klas 0-VIII. Wykonanie oraz technika pracy była dowolna. Ozdoby choinkowe udekorowały choinkę na korytarzu szkoły. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie a zwycięzcom gratulujemy.
Komunikat Ministra Zdrowia w sprawie szczepień dzieci 5-11 lat
List Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Zdrowia w sprawie szczepień dzieci w wieku 5-11lat
KONSULTACJA PSYCHOLOGICZNA
Konto Rady Rodziców
Rachunek bankowy Rady Rodziców to:
65 8035 0000 0000 0156 3000 0010.
W tytule wpłaty podać należy imię i nazwisko dziecka.
Dziadzio Mikołaj lasem wędruje
6 grudnia przywędrował również do naszej szkoły i obdarował dzieci prezentami. Szczególnie dla najmłodszych dzieci to wspaniała i niezapomniana wizyta.
“Andrzeju, Andrzeju wróżb nadszedł czas…”
W ostatnim tygodniu listopada odbyły się zabawy andrzejkowe, które ze względu bezpiczeństwa zostały zorganizowane w klasach. Zabawy przebiegły w atmosferze wróżb i magii, o którą zadbali sami uczniowie pod czujnym okiem wychowawców.
„POKOCHAJ PLUSZOWEGO MISIA”
W dniu 25 listopada wszystkie dzieci z oddziału przedszkolnego uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi pluszakami. Dzieci, opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych fragmentów książek o niedźwiadkach, recytowały wiersze o misiach, bawiły się w starego niedźwiedzia oraz tańczyły z misiami w rytm piosenek. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów. Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mam nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.
Święto Niepodległości
10 listopada montażem słowno-muzyczno-tanecznym uczniowie uczcili 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości
“Patriotyzm w poezji”
Konkurs recytatorski
9 listopada na zaproszenie organizatorów nasi uczniowie wzięli udział w konkursie recytatorskim “Patriotyzm w poezji". Uczennica kl II Julia Pietruczuk w swojej kategorii zajęła II miejsce, a Anita Niedźwiedziuk w swojej kategorii miejsce III.
Wycieczka przyrodnicza do Korycin
Dnia 5 listopada uczniowie klasy 0 oraz 2 i 3 wybrali się wraz z opiekunami do „Ziołowego Zakątka” w Korycinach. Pobyt w Korycinach rozpoczął się od zwiedzania Podlaskiego Ogrodu Botanicznego. W jego kolekcji znajduje się około 900 gatunków i odmian różnych roślin użytkowych. Zgromadzono tu rośliny wykorzystywane przez człowieka dawniej i obecnie w kuchni, lecznictwie, barwiarstwie, budownictwie, tkactwie oraz w celach ochronnych i magii.
Podczas warsztatów ziołowych uczniowie mieli możliwość wykonania własnych mieszanek herbacianych z ziół. Uczestnicy warsztatów otrzymali po jednej torebce mieszanki, którą sami stworzyli do domu. Czas minął bardzo szybko, wszyscy wrócili bardzo zadowoleni do domu.
Pierwsza wizyta Dentobusu w naszej szkole
W dniu 4 listopada naszą szkołę po raz pierwszy odwiedził Dentobus. Dentobus jest w pełni wyposażonym stomatologicznym gabinetem zabiegowym, dysponującym m.in. specjalistycznym, sterowanym elektronicznie fotelem dentystycznym, zestawem punktowego RTG oraz niezbędnymi narzędziami stomatologicznymi. Każdy uczeń mógł skorzystać z opieki mobilnego gabinetu stomatologicznego po podpisaniu przez rodzica lub opiekuna prawnego oświadczenia. W trakcie wizyty dentobusu lekarz stomatolog przeprowadzał indywidualne badania stomatologiczne. Rodzice otrzymali informację zwrotną o stanie zdrowia zębów swoich pociech. Mamy nadzieję, że dostęp do profilaktyki stomatologicznej przybliży naszym dzieciom temat higieny jamy ustnej i zmniejszy lęk przed wizytami u dentysty. Opieka stomatologiczna dentobusu była bezpłatna.
II Turniej Szachowy "Szachy w mazowieckiej szkole"
22 października 2021 r. w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Siedlcach odbył się II Turniej Szachowy „Szachy w mazowieckiej szkole”. Celem turnieju była popularyzacja gry w szachy oraz integracja szkół, uczniów, nauczycieli i środowisk szkolnych zaangażowanych w projekt Szachy w mazowieckiej szkole. Uczestnikami turnieju byli również uczniowie naszej szkoły: Oliwia Sawczuk i Tobiasz Buczyński z kl.4, Bartosz Niedźwiedziuk z klasy 3 oraz Lena Szylar z klasy 2.
Turniej rozegrano w trzech grupach:
Grupa A – uczniowie klas II
Grupa B – uczniowie klas III
Grupa C – uczniowie klas IV
Lena Szylar w kategorii dziewcząt klas drugich zajęła I miejsce, natomiast Bartosz Niedźwiedziuk w kategorii chłopców klas trzecich zajął II miejsce. Zwycięzcy otrzymali medale, nagrody rzeczowe i dyplomy. Gratulujemy!
Sprzątanie Świata
Głównym celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja miała również na celu pokazanie uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami. 29 września uczniowie naszej szkoły zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki po raz kolejny uczestniczyli w akcji ekologicznej. Rozpoczęto ją pogadanką na temat bezpieczeństwa oraz celów głównych akcji. Dzieci sprzątały teren wokół szkoły oraz drogi w najbliższej okolicy. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były zadowalające, dlatego na zakończenie wszyscy wzięli udział we wspólnym ognisku.
Jabłko, jabłuszko
Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące
a jako przekąska niezwykle sycące...
Jabłko - pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.
Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!Obchody Dnia Jabłka rozpoczęliśmy od rozmów na temat jego wyglądu, kolorów, wielkości, kształtu, smaku, różnych odmian, dlaczego warto je jeść, pod jaką postacią i czy tylko ludzie lubią te owoce? Uczniowie dowiedzieli się, że bardzo ważne jest to, żeby jabłka jeść ze skórką. Należy tylko pamiętać aby przed spożyciem dokładnie je umyć. Jedzenie owocu ze skórką to podstawa, ponieważ to rejon jabłka(miąższ tuż pod skórką), w którym jest największe zagęszczenie witamin. W skórce występuje też wzmożona koncentracja witaminy A i K. Skąd się biorą jabłka dzieci dowiedziały się śledząc kolejne obrazki historyjki „Od pestki do jabłka”. Zapoznały się z cyklem życia jabłoni. Zwieńczeniem cyklu tematycznego o jabłku było upieczenie samodzielnie szarlotki. Wyszła pyszna, dlatego poczęstowaliśmy swoim wypiekiem społeczność szkolną.
Dzień planszówek
Gry planszowe są doskonałym sposobem spędzania czasu wolnego, alternatywą dla telewizji, tabletu, komputera czy smartfona, które zdominowały dzisiejsze czasy i świat. Nie tylko bawią, ale w jednakowym stopniu rozwijają wyobraźnię oraz uczą – przewidywania, podejmowania decyzji oraz zasad fair play. Rozwijają umiejętności społeczne i interpersonalne, czyli uczą właściwego funkcjonowania w grupie.
Mając na uwadze powyższe walory gier planszowych w październiku dołączając się do świętowania tego dnia klasa 2 i 3 zorganizowała w swojej klasie Klasowy Dzień Gier Planszowych .
Chemiczne jojo
Eksperyment "Chemiczne jojo"
Eksperyment „Chemiczne jojo" okazał się bardzo atrakcyjny dla małych naukowców z klasy 2 i 3. Dzieci przeprowadziły go wykonując wszystkie czynności samodzielnie i obserwując dosyć długo zachodzące reakcje. Krople zabarwionego octu wpuszczone do dzbanka z olejem i sodą powoli opadały na dno. Osadzały się na powierzchni sody i tam następowała reakcja. W wyniku połączenia octu (kwasu) i sody (zasady) nastąpiło wytworzenie się gazu – dwutlenku węgla (CO2), który otaczał kropelki wpuszczonego octu, a te stawały się przez to lżejsze i unosiły się do góry.
PROGRAM DLA SZKÓŁ
Informacje dla Rodziców i Opiekunów dotyczące programu znajdują się w poniższym dokumencie: PROGRAM_DLA_SZKÓŁ
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie