Dnia 11.10 odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się od części artystycznej, którą przygotowali uczniowie klas II-VIII pod kierunkiem p. Barbary Grzesiuk. Młodzi artyści piosenką, słowem i tańcem uświetnili ten wyjątkowy dzień . Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Następnie głos zabrała p. Dyrektor Anna Żurawska-Petruk, która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym trudnym zawodzie. Akademię uświetnili swoją obecnością p. wójt Beata Jerzman oraz pan Marek Michaluk. W tym wyjątkowym dniu nie zabrakło życzeń od przedstawicieli rodziców.
Sprawozdanie z uroczystości Dnia Edukacji Narodowej
- 2
Obchody 78. Rocznicy Bitwy pod Kiełbaskami
W niedzielę 6 października przedstawiciele harcerzy oraz pocztu sztandarowego wraz z opiekunami wzięli udział w uroczystości obchodów 78 Rocznicy Bitwy pod Kiełbaskami.
3
Harcerska Akcja Głośnego Czytania
29 września jest obchodzony Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, kóry został ogłoszony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Dlatego 30 września wzorem lat ubiegłych harcerze czytali na głos społeczności szkolnej fragmenty wybranych książek. Celem akcji było promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania. Głośne czytanie wzbogaca słownictwo, poprawia pamięć, pobudza wyobraźnię, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole.
Dzień Przedszkolaka
20 września kolejny raz obchodziliśmy w naszym oddziale przedszkolnym Święto Przedszkolaka. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy i tańców przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Złożyliśmy wszystkim, maluszkom i starszakom życzenia samych słonecznych dni i radosnych chwil, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.
Dzień kropki
15 września, w przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. To wspaniałe święto celebrujące inność, kreatywność i rozwijanie ukrytego potencjału ma swój początek w książce Petera H. Reynoldsa, pt. „The Dot”. Opowiadającej historię Vashti, dziewczynki nie mającej wiary w swoje plastyczne możliwości. Ten dzień wypełniony był kolorowymi kropkami. Podczas zajęć dydaktycznych przedszkolaki z ogromną uwagą słuchały opowiadania o zwyczajnej, małej kropce, która tak bardzo zmieniła życie pewnej dziewczynki o imieniu Vashti. Ta niezwykła historia uświadomiła naszym maluchom, że każdy człowiek – mały i duży – ma swoją wartość. Każde dziecko ma zdolności, talenty, choć czasem bardzo ukryte. Każde dziecko jest wartościowe! W ciągu całego dnia kropki zauważaliśmy wszędzie, nawet tam, gdzie wcześniej wcale ich nie dostrzegaliśmy. Tego dnia przedszkolaki, poza liczeniem kropek, zabaw ruchowych i tanecznych wykonały także prace plastyczne z kropką w roli głównej!
Warsztaty kulinarne
W dniach 5-7 września chętni uczniowie wzięli udział w warsztatach kulinarnych „Kuchnia Mazowsza a reszta świata”. Zajęcia kulinarne poprowadzone przez zwycięzcę programu Masterchef Lorka były dla dzieci świetną formą wypoczynku i relaksu oraz formą pracy w zespole. Uczyły się zdrowego odżywiania i czerpania przyjemności z jedzenia zdrowych, estetycznie podanych, a przede wszystkim własnoręcznie wykonanych posiłków. Dzięki zajęciom kulinarnym uczniowie poznali tajemnice kuchni greckiej, przygotowali samodzielnie smakowite potrawy, dotykali, wąchali i smakowali, bawili się kolorem i kształtem, rozbudzali swoją wyobraźnię i fantazję.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
2 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu narodowego, po czym głos zabrała dyrektor szkoły, Anna Żurawska-Petruk. Przywitała wszystkich, a w szczególności panie, które dołączyły do zespołu nauczycieli; wychowawcę kl 0 panią Luizę Saczuk oraz panią Aleksandrę Pióro, szkolnego pedagoga. Pani dyrektor poinformowała zebranych o zmianach, które czekają w nowym roku szkolnym 2024/25 oraz życzyła wszystkim niezapomnianych chwil w rozpoczynającym się roku szkolnym. Naszą uroczystość zaszczycił swoją obecnością przewodniczący Rady Gminy, pan Marek Michaluk, który w swoim wystąpieniu podkreślił, jak ważną rolę w życiu młodego człowieka pełni szkoła. Po oficjalnej części uczniowie udali się do swoich klas na spotkanie z wychowawcami, gdzie zapoznali się z planem lekcji oraz najważniejszymi kwestiami organizacyjnymi na nadchodzący rok.
Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2024/2025
Uroczyste Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2024/2025 odbędzie się
w poniedziałek 2 września 2024 roku o godzinie 9.00.
BEZPŁATNE WARSZTATY KULINARNE
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W BEZPŁATNYCH WARSZTATACH KULINARNYCH DZIECI MŁODZIEŻ I DOROSŁYCH Z KOBYLAN, RUDKI, WYGNANEK I KIEŁBASEK
Warsztaty odbędą się w 10-osobowych grupach (dzieci i dorośli), dla każdej grupy przewidziano 2 czterogodzinne spotkania w następujących terminach:
05.09.2024 r. - gr. I - godz. 11.00-15.00
gr. II - godz. 16.00-20.00
06.09.2024 r. -gr. III - godz. 11.00-15.00
gr. IV - godz. 16.00-20.00
07.09.2024 r. - gr. V - godz. 11.00-15.00
gr. VI - godz. 16.00-20.00
18.10.2024 r. - gr. I - godz. 11.00-15.00
gr. II - godz. 16.00-20.00
19.10.2024 r. -gr. III - godz. 11.00-15.00
gr. IV - godz. 16.00-20.00
20.10.2024 r. - gr. V - godz. 10.00-14.00
gr. VI - godz. 14.00-18.00
Proszę wybrać termin i grupę, zapisy pod nr tel.695935886
Zadanie publiczne pn. "Kuchnia Mazowsza a reszta świata" dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckego w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza
Zakończenie Roku Szkolnego 2023/2024
Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2023/2024 odbędzie się
w piątek 21 czerwca 2024 roku o godzinie 9.00.
Opłata na obiady
Koszt dzienny obiadu w roku szkolnym 2023/2024 wynosi 4 zł, podwieczorek - 2 zł
Opłata na obiady w czerwcu wynosi:
- przedszkole i kl. I - VII - 52 zł
- podwieczorek - 26 zł
Prosimy o wpłaty na konto bankowe
nr: 35 8035 0000 0000 1658 2000 0020
Tytuł przelewu: wpłata na obiady imię i nazwisko
Gra terenowa „Śladami Frankowskich”
Gminny Konkurs Pięknego Czytania dla klas I-III
5 czerwca w Szkole Podstawowej w Kornicy odbył się kokurs pięknego czytania. Szkołę reprezentowały: Michalina Grochowiec uczennica klasy I i Ola Kołodziejuk uczennica klasy II. Gratulujemy dziewczynkom występu i życzymy jeszcze wielu sukcesów.
Wycieczka z okazji Dnia Dziecka
Podróż pociągiem to nie tylko sposób na dotarcie do celu, ale także okazja do podziwiania krajobrazów i odkrywania nowych miejsc. 3 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce pociągowej do Hajnówki. W programie znalazło się : zwiedzanie miasta, Muzeum Kultury Białoruskiej, Muzeum Kowalstwa oraz Stacja Kultura. Nie zabrakło wesołej zabawy na placu zabaw, pysznych lodów oraz smacznego obiadu. To był udany, pełan wrażeń dzień.
1
Dzień Mamy w naszej szkole
Dzień Mamy to wyjątkowe święto. Każdy je zna i docenia. 23 maja uczniowie oddziału przedszkolnego i klas I–II postanowili zaprosić mamy na uroczystą akademię z okazji ich święta. Dzieci przedstawiły montaż słowno-muzyczny, były w nim wiersze, piosenki oraz wspaniałe życzenia oraz zaprezentowały taniec. Po części artystycznej dzieci wręczyły swoim mamom przygotowane przez siebie prezenty i laurki. W zamian za to otrzymali uściski i całusy. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy wszystkim za przybycie.
DRUŻYNA HARCERSKA
Na zbiórce harcerskiej 10 maja harcerze doskonalili pracę w zastępach podczas gry terenowej, którą przygotowała dh Joanna Chwetczuk i dh Beata Radzikowska. Harcerze musieli wykazać się nie lada sprawnościami, po których odbyło sie ognisko. Dzięki zbiórce poprawili własną samoocenę i wzmocnili wiarę w siebie.
Święto Konstytucji 3 Maja
Dnia 30 kwietnia 2024r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.
VI Powiatowy Festiwal Piosenki Ekologicznej
Dnia 26.04.2024r. w Szkole Podstawowej w Starej Kornicy odbył się VI Powiatowy Festiwal Piosenki Ekologicznej „Dla Ciebie Ziemio śpiewamy”. W tym roku w konkursie wzięła udział rekordowa liczba 132 uczniów z 11 szkół i przedszkoli powiatu łosickiego. Uczestnicy wystąpili w trzech kategoriach wiekowych, jako zespoły i soliści. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły. W kategorii klas 0-I wystąpiły: Lila z kl.0 oraz Michalina, Natalia i Emilia z klasy I, które przygotowała p. B. Grzesiuk. W kategorii klasy II-IV reprezentowali nas uczniowie klasy IV: Lena, Hanna, Joanna, Julia i Marceli, których do występu przygotowała p. Grażyna Sawczuk. Obydwa zespoły zajęły II miejsce, każdy w swojej kategorii. Gratulacje. Słowa uznania należą się organizatorom za profesjonalizm w przeprowadzeniu konkursu oraz podziękowania za miłe przyjęcie.
Festiwal Piosenki o Zdrowiu - etap powiatowy
23 kwietnia w Łosicach odbył się Festiwal Piosenki o Zdrowiu. Naszą szkołę reprezentowały następujące uczennice: Lila z kl 0, Michalina, Natalia i Emilia z klasy I oraz Ola i Marta z klasy II w kategorii klas I - V, Dziewczynki zaśpiewały rytmiczną piosenkę o zdrowiu do melodii z repertuaru Marii Koterbskiej "O zdrowiu w rytmie cza-cza". Wyśpiewały wyróżnienie i zostały nagrodzone grami planszowymi. Gratulujemy udanego występu. Organizatorom dziękujemy za nagrody .
XXXI Edycja Olimpiady Zdrowia PCK z Biedronką
19 kwietnia odbył się w Warszawie okręgowy etap Olimpiady Zdrowia. Celem Olimpiady było wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie, promocja nawyków zdrowego odżywiania oraz aktywności fizycznej. Szkołę, gminę i powiat reprezentowała laureatka etapu rejonowego, uczennica klasy VII Anita Niedźwiedziuk, która zajęła bardzo wysokie, III miejsce. W oczekiwaniu na wyniki organizatorzy zapewnili uczniom atrakcje w Parku Trampolin.
Archiwum Aktualności