•

ERASMUS+ TO PROGRAM UNII EUROPEJSKIEJ NA LATA 2014–2020 W DZIEDZINIE EDUKACJI, SZKOLEŃ, MŁODZIEŻY I SPORTU.

Erasmus+ opiera się na osiągnięciach europejskich programów edukacyjnych realizowanych przez Komisję Europejską
          w latach 2007-2013: programu „Uczenie się przez całe życie”, programu „Młodzież w działaniu”, Erasmus Mundus, Tempus, Alfa, Edulink, oraz programów współpracy z krajami uprzemysłowionymi w dziedzinie szkolnictwa wyższego.

Program Erasmus+ został opracowany tak, aby promował ideę uczenia się przez całe życie. Składa się z trzech akcji, dwie z nich związane są z nauczaniem i uczeniem się.

Uczestnicy programu zdobywają praktyczne doświadczenie zawodowe oraz rozwijają umiejętności językowe. Program stwarza również możliwość poznania nowych metod uczenia zawodu za granicą oraz rozwijania trwałej współpracy między instytucjami kształcenia i szkolenia zawodowego z różnych krajów.

Znajomość języków obcych odgrywa kluczową rolę wśród umiejętności, które przyczyniają się do lepszego przygotowania osób do rynku pracy i pozwalają  na lepsze wykorzystanie dostępnych możliwości.

Oferowane możliwości wsparcia językowego służą zwiększeniu wydajności i skuteczności mobilności, poprawie wyników uczenia się, przyczyniają się do osiągnięcia szczegółowego celu programu.