Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, które obchodzone jest w 192 krajach świata już od 50 lat. W Polsce obchodzone od 1990 roku. Światowy Dzień Ziemi obchodzimy 22 kwietnia. W tym roku były to zdalne obchody tego święta. Celem obchodów było uświadomienie uczniom sposobu wykorzystania surowców wtórnych, budzenie szacunku do przyrody, jak również uświadomienie zagrożeń środowiska przyrodniczego. Wiadomo, że zdrowie i bezpieczne środowisko to przede wszystkim wzajemny szacunek ludzi do siebie i przyrody. Po zajęciach uczniowie mieli za zadanie posprzątać najbliższe otoczenie. Największym zaangażowaniem i obowiązkowością wykazał się Bartosz N., który posprzątał najbliższą okolicę. Pozostali uczniowie zrobili to po powrocie do szkoły.
Plan lekcji
Dzień Ziemi
- 2
Topienie Marzanny
„Marzanno, Marzanno! Ty zimowa panno. Dziś Cię spalimy, bo nie chcemy zimy!” – taki tekst 19 marca chóralnie wyrecytowali uczniowie klasy 1 i 2. W tym roku mieliśmy aż dwie Marzanny – symbolizujące zimę. Jedną wykonali uczniowie klasy 1, a drugą uczniowie klasy 2. Tego dnia podczas lekcji dzieci miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku, rozwiązywały zagadki i wykonywały zadania dotyczące wiosny. Bawiły się tańcząc przy wesołej muzyce. Głośnym graniem na grzechotkach i skandowaniem uczniowie przywoływali upragnioną wiosnę. Po części teoretycznej dzieci wyruszyły ze słomianymi Marzannami nad rzekę. Idąc korowodem śpiewali piosenki o odchodzącej zimie. Pobyt nad rzeką zakończył się spaleniem kukieł.
Konkurs recytatorski poezji Marii Konopnickiej
- 10
Dnia 19 marca, w przyspieszonym tempie, odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego ,,Wśród wierszy Marii Konopnickiej’’. Konkurs przeznaczony był dla dzieci z oddziału przedszkolnego i klas 1-3. Celem konkursu było: rozwijanie zamiłowania do poezji, popularyzowanie utworów patronki szkoły, szerzenie kultury języka i piękna żywego słowa. Uczniowie klasy 1 i 2 oraz oddziału przedszkolnego wzięli udział w konkursie stacjonarnie, uczniowie klasy 3 zdalnie. W tym dniu uczniowie klas 1 i 2 zorganizowali również pokaz mody dziecięcej inspirowany wierszami Marii Konopnickiej.
Święto Konstytucji 3 Maja
Zajęcia w klasach I-III
Od 26 kwietnia 2021 r. zajęcia w klasach I-III odbywać się będą zgodnie z harmonogramem:
klasy I - II stacjonarnie pracują 26 i 27 kwietnia
zdalnie pracują 28,29,30 kwietnia
Klasa III stacjonarnie pracuje 28,29,30 kwietnia
zdalnie pracuje 26 i 27 kwietnia
Plan zajęć nie ulega zmianie.Biblioteka czynna jest w środę od 13.30 do 14.15
Zadania dla przedszkolaków
Radosnych Świąt Wielkanocnych!
Światowy Dzień Świadomości o Autyzmie
Więcej informacji o życiu i trudnościach, jakie towarzyszą każdego dnia osobom ze spectrum autyzmu można zobaczyć na filmikach. Linki do nagrań znajdują się poniżej.
Jedno pytanie, które zmieni twoje myślenie
AUTYZM - zobacz, zrozum, zaakceptuj
Wesołych Świąt
Nauczanie zdalne
W związku z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 18 marca 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, od 22 marca do 11 kwietnia wszyscy uczniowie klas I – VIII będą uczyli się zdalnie. Oddział przedszkolny nadal pracuje bez zmian, przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego.
Międzynarodowy Dzień Osób z Zespołem Downa
21 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Przedszkolaki przyłączyły się do akcji Dzień Kolorowej Skarpetki - jako wyraz tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa.
INFORMACJA
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
1 kwietnia rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Obowiązek udziału w spisie dotyczy KAŻDEGO! Na szczęście nie trzeba będzie umawiać się z rachmistrzem – główną i obowiązkową metodą będzie samospis internetowy. Będzie więc można spisać się wygodnie i bezpiecznie w domu.
Aplikacja spisowa będzie dostępna od 1 kwietnia na stronie internetowej https://spis.gov.pl/. Wprowadzane podczas spisu dane będą odpowiednio zabezpieczone i widoczne wyłącznie dla upoważnionych pracowników statystyki publicznej. Informacje o konkretnych osobach nie będą nikomu udostępniane. Gwarantuje to tajemnica statystyczna i groźba konsekwencji prawnych. Do publicznej wiadomości zostaną przekazane jedynie wartości zagregowane mówiące np. o średniej wielkości gospodarstwa domowego w danej gminie.
Spis powszechny to jedyne badanie, gdzie w sposób kompleksowy zbiera się informacje o rodzinach, migracjach, niepełnosprawności, wykształceniu czy warunkach mieszkaniowych. Okazja do tego zdarza się raz na 10 lat.
Więcej informacji znajduje się na stronie https://spis.gov.pl.Infolinia spisowa: 22 279 99 99 (dostępna od 15 marca)
Ważne informacje
W związku z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 11 marca 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, zajęcia w naszej szkole dla klas I-III odbywać się będą zgodnie z harmonogramem:
Klasy I-II - zdalnie pracują 15,16,24,25,26 marca 2021- stacjonarnie pracują 17,18,19,22,23 marca 2021
klasa III - zdalnie pracuje 17,18,19,22,23 marca 2021
- stacjonarnie pracuje 15,16,24,25,26 marca 2021
Plan zajęć nie ulega zmianie.
Egzamin próbny ósmoklasisty odbędzie się zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami.
Dzień Kobiet
Z okazji Dnia Kobiet klasa 3 składa wszystkim najserdeczniejsze życzenia
Kulig bryczkami? Czemu nie!
W dniu 24 lutego uczniowie klasy 1, 2 i 3 pojechali do Dworu Droblin. W tym dniu uczestnicy wyjazdu mieli zaplanowany kulig. Niestety, pogoda spłatała nam figla i w ciągu kilku dni zginął śnieg. Chociaż aura nie sprzyjała zorganizowaniu przejażdżki saniami poradziliśmy sobie i sanie zamieniliśmy na bryczki. To było nowe i ciekawe doświadczenie. Zwiedzanie stajni także było bardzo interesującą atrakcją. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób dbać o konie, aby utrzymać je w dobrej kondycji i zdrowiu. Poznali również innych mieszkańców stajni, w której oprócz koni mieszka również koza Lilka oraz śliczne króliki. Na zakończenie wycieczki rozpaliliśmy ognisko i upiekliśmy kiełbaski. Wyjazd, chociaż krótki był bardzo udany, dostarczył wszystkim wiele radości i niezapomnianych chwil.
21
Czytam z klasą
Od września uczniowie kl. I i II włączyli się w realizację projektu edukacyjnego ,,Czytam z klasą”. Zaczęliśmy od zapoznania się z głównymi celami i zadaniami, które musimy zrealizować. Projekt rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu edukacyjnego pt. „Cześć dzieciaki. Jestem plastelinowy Czytuś”. Film ten był inspiracją do wykonania plastelinowych Czytusi. Do realizacji zadań zachęciła nas również chmurka Tosia, która jest przewodnią postacią projektu. Ukazuje dzieciom nurtujące ją problemy, związane z zanieczyszczeniem środowiska oraz zachęca do rozwiązania bardzo ważnych problemów natury ekologicznej. Wszystko będzie spójne z czytaną lekturą. Wspólnie przeczytaliśmy książkę Danuty Parlak pt. „Kapelusz Pani Wrony”. Zapoznaliśmy się z głównymi bohaterami i ich przygodami. Podsumowaniem pracy z książką było uzupełnianie poszczególnych poleceń w lekturnikach. Uczniowie pokolorowali okładkę, podpisali się i uzupełnili strony związane z lekturą. Wykleiliśmy portret głównej bohaterki ,,wrony” oraz wcieliliśmy się we francuskich projektantów i ,,ulepiliśmy z plasteliny kapelusze”. Zajęcia plastyczne przeznaczyliśmy także na stworzenie w centralnym miejscu drzewa czytelniczego. W ciągu kolejnych dni klasowe drzewko zaczęło żyć własnym życiem – pojawiały się na nim różnokolorowe listki z naszymi imionami. Na zakończenie działań modułu I wysłuchaliśmy opowiadania „Mała chmurka w krainie drzew”. Zachęceni przygodami głównych bohaterów, uczestniczyliśmy w Międzynarodowym dniu drzewa”. Wykonaliśmy prace plastyczne ,,Jesienne drzewa” oraz plakat ”Co nam daje drzewo”, którego niestety nie zdążyliśmy wywiesić na korytarzu szkoły. Przeprowadziliśmy obserwacje drzew w najbliższym otoczeniu i na zakończenie „wyturlaliśmy” drzewko koło szkoły. Wszyscy świetnie się bawili przy realizacji projektu. Zadania wykonaliśmy z dużym zaangażowaniem i entuzjazmem . Z wielką dumą zakończyliśmy moduł pierwszy. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zadania z następnego modułu związanego z zimową porą roku.
Po powrocie do szkoły od 18 stycznia rozpoczęliśmy realizację II modułu projektu. W tym module wybraliśmy lekturę „Zima Muminków” Janssona Tove. Na początek wysłuchaliśmy opowiadania „Mała chmurka w krainie śniegu”. Opowiadanie zainspirowało nas do zamienienia klasy w śniegową krainę z opowiadania. Wykonaliśmy ekologiczne bałwanki. Metodą orgiami zrobiliśmy Muminkową Dolinę w której zamieszkały wykonane przez nas Muminki. Zaciekawieni przygodami Muminków wykonaliśmy plakat, w którym zachęcaliśmy innych uczniów do przeczytania tej ciekawej książki. Z dużym zaangażowaniem pracowaliśmy podczas realizacji drugiego modułu.
Wpłaty na obiady
Opłata na obiady w marcu wynosi 57,50 zł.
Prosimy o wpłaty na konto bankowe
nr: 35 8035 0000 0000 1658 2000 0020
Tytuł przelewu: wpłata na obiady imię i nazwisko
Webinar dla rodziców
Zapraszamy 25.02.2021r. o godz.18.00 na kolejny webinar adresowany do rodziców, który będzie dostępny pod adresem:
Temat: Młodzi użytkownicy internetu – wyzwania, bezpieczeństwo, ochrona wizerunku w sieci. Co wiemy, o czym nie wiemy, a czego się nie domyślamy czyli jak towarzyszyć dziecku w cyfrowym świecie?
Rekrutacja do oddziału przedszkolnego
Od 8 lutego 2021 r. rozpoczynamy rekrutację do oddziału przedszkolnego. Zapraszamy do składania wniosków.
Harmonogram_rekrutacji_do_oddzialu_przedszk_2021_2022.pdf
Konsultacje dla klasy VIII
Język polski - poniedziałki godz. 14.15
Matematyka - środy godz. 14.15
J. angielski - czwartki godz. 14.30
Archiwum Aktualności