8 grudnia w MSCDiN w Warszawie odbył się II finałowy Turniej Szachowy. Szkołę oraz region siedlecki reprezentował uczeń klasy IV Bartosz Niedźwiedziuk. Bartosz zmierzył się z naplepszymi szachistami okręgu Mazowieckiego. Rozegrał 7 partii szachowych systemem szwajcarskim. Poziom rozgrywek był bardzo wysoki. Było to dla niego nowe i ciekawe doświadczenie.
Plan lekcji
Szachy w mazowieckiej szkole
- 2
Życzenia świąteczne
Na Święta Bożego Narodzenia
oraz na nadchodzący Nowy Rok
dużo zdrowia, radości i dobroci od ludzi,
szczęścia rodzinnego
oraz błogosławieństwa Bożego
na każdy dzień
życzą
Dyrektor i Pracownicy
Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej
w Kobylanach
Wycieczka do Warszawy
Wycieczka odbyła się w ramach projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”. Pierwszym punktem wycieczki był Zamek Królewski w Warszawie gdzie uczniowie spacerowali Trasą Królewską i podziwiali wyszukaną urodę architektury zamku, jego paradne wnętrza wypełnione dziełami sztuki informujące o wydarzeniach historycznych i dziejach Polski. Następnie z przewodnikiem uczniowie przeszli Traktem Królewskim rozpoczynając od otoczenia zamku i Kolumny Zygmunta III Wazy udali się do Kościoła św. Anny, Pomnika Adama Mickiewicza, Pałacu Prezydenckiego i Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego. Pochylili głowy przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Po południu dzieci odwiedziły Muzeum Narodowe, gdzie uczestniczyły w warsztatach. Wieczorem spacerowali pięknie ozdobionym Krakowskim Przedmieście i odwiedzili Muzeum Świat Iluzji. Kolejnego dnia uczestnicy wycieczki uczyli się bawiąc w Centrum Nauki Kopernik. Liczne eksperymenty, obserwacje interaktywnych eksponatów, odbieranie wszystkimi zmysłami, poznawanie przez działanie i interpretowanie pozwalało samodzielne dziecku poznawać Świat. Tego dnia uczniowie odwiedzili również Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, poznali życie i działalność wybitnych postaci, oraz wartości którymi się kierowali. Wycieczka dwudniowa do Warszawy była ciekawą lekcją historii i dostarczyła niezapomnianych przeżyć i wrażeń, które na długo pozostaną w pamięci.
Mikołajki w naszej szkole
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel maluchów i najmilsza przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. W naszym przedszkolu dzieci uczciły to święto wierszami, śpiewem i różnymi zabawami związanymi z pluszowym misiem.
Otóż pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci, bywa największym przyjacielem dziecka. Ponadczasowość pluszowych misiów sprawiła, że bajki w których w roli głównej występują misie są chętnie oglądane przez kolejne pokolenia dzieci. Sam pluszak jest ponadto symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego jako ludzie bardzo pragniemy. Nic dziwnego, że pluszowe misie z dzieciństwa często towarzyszą nam również w dorosłości i są chętnie wybierane jako maskotki uświetniające różne miejsca czy wydarzenia.
Przedszkolaki z tej okazji wykonały prace plastyczne, wyklejały swojego ulubionego pluszowego misia, oraz obejrzały prezentację pt. "Teddy". W tym dniu nie zabrakło wspólnych zabaw muzyczno– ruchowych przy piosenkach „Dwa misie”, „Niedźwiadek” i „Jadą misie”. Ten dzień przebiegał w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze, a uczestnikom sprawił wiele radości i dostarczył miłych wrażeń.
ANDRZEJKI
Dnia 24 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Organizatorami byli Harcerze i Samorząd Uczniowski. Całą imprezę uświetniły fantastyczne stroje oraz wróżby, gdzie wróżbitami byli harcerze. Zabawa andrzejkowa sprzyjała integracji dzieci z różnych klas. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy show. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą i spokojną zabawę.
45
Wypoczynek zimowy
IV Turniej szachowy "Szachy w mazowieckiej szkole"
17 listopada 2022 r. uczniowie klas II, III i IV ze szkół podstawowych biorących udział w projekcie „Szachy w mazowieckiej szkole” mogli zaprezentować swoje umiejętności gry w szachy podczas IV Turnieju Szachowego zorganizowanego w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach we współpracy z Polskim Związkiem Szachowym. Naszą szkołę reprezentowali: Bartosz Niedźwiedziuk kl. IV, Lena Szylar i Marceli Chomiuk kl.III. Uczniowie poradzili sobie doskonale, zajęli wysokie miejsca , każdy z nich rozegrał siedem partii szachowych. Należy dodać, że tego dnia do rywalizacji przystąpiło 113 pasjonatek i pasjonatów szachów z rejonu siedleckiego. Bartosz zajął III miejsce w kategorii Chłopcy klas IV i awansował do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w Warszawie 08 grudnia. Gratulujemy Bartoszowi i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.
1
Wycieczka Biskupin - Poznań - Gniezno
W poniedziałkowy, bardzo wczesny poranek 14 listopada, wybraliśmy się na wycieczkę szkolną do Poznania. W wyprawie wzięli udział chętni uczniowie z klas starszych. Wyjechaliśmy z Kobylan o godzinie 6:00. Jechaliśmy zgodnie z wytyczoną trasą. Już podczas podróży mogliśmy podziwiać piękne widoki zza szyby autokaru. Pierwszym punktem naszej wycieczki był Biskupin, a dokładnie Muzeum Archeologiczne, gdzie przenieśliśmy się w czasie: zobaczyliśmy tu rekonstrukcje chat sprzed setek czy nawet tysięcy lat, poznaliśmy zwyczaje żyjących w tym miejscu ludzi, ich pracę i rzemiosło. Po tych historycznych wrażeniach udaliśmy się na nocleg do Gniezna. Następnego dnia po śniadaniu wyruszyliśmy do Poznania. Zwiedzanie Poznania rozpoczęliśmy od wizyty w palmiarni, która jest największą w Polsce. Głównym celem zwiedzania było pogłębienie wiedzy przyrodniczej poprzez bezpośrednią obserwację oraz uświadomienie uczniom różnorodności gatunkowej świata roślin. Chęć popatrzenia na zielone rośliny, pooddychania wilgotnym i ciepłym powietrzem. Zwiedziliśmy łącznie dziewięć pawilonów tematycznych w każdym spotykając przeróżne formy flory i fauny. W samo południe na Starym Rynku wśród tłumu turystów obejrzeliśmy trykające się rogami na wieży poznańskiego Ratusza Koziołki poznańskie (Pyrka i Tyrka). Następnie przeszliśmy uliczkami Starego Miasta, żeby zwiedzić Muzeum Powstania Wielkopolskiego na Starym Rynku. Kolejnym punktem naszego programu był Ostrów Tumski, który zdaniem większości historyków jest miejscem chrztu Polski. Zwiedziliśmy Katedrę i podziemia, w których znajdują się: królewskie grobowce; chrzcielnica – domniemane miejsce chrztu Mieszka i jego ludu. Ostatniego dnia wycieczki zwiedziliśmy Gniezno. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spotkania z przewodnikiem pod pomnikiem Bolesława Chrobrego na wzgórzu Lecha. Nowością dla uczniów było zwiedzanie z wykorzystaniem systemu słuchawkowego tourguide. Po takiej dawce historii udaliśmy się na obiad i ruszyliśmy w drogę powrotną do Kobylan. Wycieczka do Poznania i okolic była ciekawą lekcją historii. Tym bardziej, że miejsca, w których byliśmy są początkami naszego państwa. Wycieczka, która odbyła się w ramach projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki ,, Poznaj Polskę” dostarczyła nam niezapomnianych przeżyć i wrażeń, które na długo pozostaną w naszej pamięci.
42
Święto Niepodległości
“Naród, który nie szanuje swej przeszłości,
nie zasługuje na szacunek teraźniejszości
i nie ma prawa do przyszłości.”
Józef Piłsudski
Takie było motto montażu słowno- muzycznego “Dla Niepodległej”, w 104 Rocznicę Odzyskania Niepodległości, który przygotowały dzieci z oddziału przedszkolnego oraz grupa uczniów z klas IV-VIII na tle pięknej dekoracji. Chętni uczniowie recytowali również wiersze przygotowane na powiatowy konkurs “Patriotyzm w poezji”.
5
"Dzień piżamowy"
- 3
Szkoła pamięta...
- 6
Harcerze naszej szkoły już od wielu lat pamiętają o tych, którzy już odeszli. Na zbiórkach przygotowują wieńce i odwiedzają miejsca pamięci, uczestnicza również w uroczystościach upamiętniających bohaterów walczących o wolność. W tym roku po raz kolejny, włączyliśmy się w akcję zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej "Szkoła pamięta". Celem akcji jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postacie oraz wydarzenia, uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.
Dzień Kolorowej Jesieni
Dnia 25 października 2022r. odbył się w naszym przedszkolu "Dzień Kolorowej Jesieni". Były konkursy, zabawy, tańce, zagadki, piosenki oraz prezentacja dzieci w kostiumach o tematyce jesiennej.
11
Wycieczka przedszkolaków
- 23
Dnia 20 października 2022 roku dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do sali zabaw "Przystań zabawy" do Woskrzenic. Celem wycieczki było kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie rówieśniczej poprzez wspólną zabawę. W sali przedszkolaki mogły skorzystać z licznych atrakcji takich jak: trampolina, basen z kulkami, zjeżdżalnia, ścianka wspinaczkowa. Dwie godziny zabawy upłynęły bardzo szybko i choć zmęczone to uśmiechnięte i bardzo zadowolone wróciły do przedszkola. Przedszkolaki nie mogą się juz doczekać kolejnej wycieczki.
14 październik- Dzień Edukacji Narodowej
Dnia 13 października 2022 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
5Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania!
(B. Conklin)
Ślubowanie klasy pierwszej
- 12
We wtorek 11 października 2022 roku odbyła się bardzo ważna uroczystość- Pasowanie na ucznia naszej szkoły. Dzieci z klasy pierwszej uczyły się dzielnie wierszy i piosenek, które zaprezentowały na uroczystości. Najważniejszym momentem było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar Szkoły oraz Pasowanie na Uczniów, którego dokonała pani dyrektor Joanna Geresz. Teraz są już pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły.
Wyjazd do Grecji
Artykuł uczennicy Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kobylanach
Zapraszamy do przeczytania artykułu uczennicy naszej szkoły Anity Niedźwiedziuk- "Wspomnienia z wyjazdu do Grecji".
Godziny dostępności nauczycieli w roku szkolnym 2022/2023
Godziny dostępności - konsultacji nauczycieli dla uczniów i rodziców w roku szkolnym 2022/2023
1. Chwetczuk Joanna wtorek 7.30- 8.00
piątek 7.30- 8.00
2. Domańska Ewa wtorek 13.30- 14.00
środa 7.30- 8.00
3. Gorzelak Jacek wtorek 7.30- 8.00
czwartek 9.10- 9.40
4. Gorzelak Maria środa 7.30- 8.00
5. Grzesiuk Barbara czwartek 7.30- 8.00
piątek 12.40-13.10
6. ks. Pióro Artur środa 11.30- 12.00
czwartek 12.30- 13.00
7. Sawczuk Grażyna poniedziałek 7.30- 8.00 i 13.30- 14.00 (drugi i czwarty wtorek miesiąca)
czwartek 14.10- 14.40 (pierwszy i trzeci czwartek w miesiącu)
8. Wyrzykowska Ewa poniedziałek 13.20-13.50 ( co dwa tygodnie)
czwartek 9.10- 9.40 (co dwa tygodnie)
9. Geresz Piotr poniedziałek 7.30- 8.00
10.Radzikowska Beata poniedziałek 13.00- 14.00
11. Żurawska- Petruk Anna środa 13.30- 14.30
Udział w uroczystości 76 rocznicy bitwy pod Kiełbaskami
Dnia 5 października 2022 roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami i panią dyrektor uczestniczyli w uroczystości, która odbyła się z okazji 76 rocznicy bitwy pod Kiełbaskami.
Podziękowanie Jasia i rodziców za pomoc w zebraniu środków pieniężnych na leczenie
Bardzo serdecznie dziękujemy nauczycielom, rodzicom, uczniom oraz wszystkim osobom, które tak licznie, z poświęceniem i wielkim zaangażowaniem włączyli się do przeprowadzenia kiermaszu ciasta dla Jasia. Dziękujemy za ogromną wrażliwość i otwarte serce na potrzeby drugiego człowieka. Ofiarowana pomoc jest dowodem serdeczności, współczucia oraz ludzkiej solidarności.
Dziękujemy.
Edyta i Paweł Niedźwiedziuk .
Archiwum Aktualności