Erasmus+ „Profesjonalny nauczyciel konstruktorem marzeń młodych Europejczyków”
Szkoła Podstawowa w Kobylanach 01.09.2018 roku rozpoczęła realizację projektu pt: "Profesjonalny nauczyciel konstruktorem marzeń młodych Europejczyków”, nr 2018-1-PL01-KA101-049005. Projekt został zrealizowany przy wsparciu programu Unii Europejskiej program Erasmus+.
Dzięki udziałowi w projekcie 10 nauczycieli z naszej szkoły zrealizowało kursy metodologiczne w greckiej firmie: GOLDEN SUN MOBILITY CENTER. Nauczyciele wzięli udział w następujących kursach:
· Using information and communication technologies in teaching, termin realizacji kursu:
01-06.05.2019, liczba uczestników kursu: 2
· Neurodidactics. The secrets of children’s brain, termin realizacji kursu:
01-06.05.2019, liczba uczestników kursu:2
· Using information and communication technologies in kindergarten, termin realizacji
kursu: 01-06.05.2019, liczba uczestników kursu:2
· Working with a student with special educational needs., termin realizacji kursu:
03-09.05.2019, liczba uczestników kursu:3
· Management of european union projects in educational institution, termin realizacji kursu: 29.05-03.06.2019, liczba uczestników kursu: 1
W ramach projektu zostały zrealizowane następujące zadania:
1. Projekt e-Twinningowy „Jak tam Twoje święta ? Wymień się z nami!”, zrealizowany przez klasę II.
Dzieci wysyłały i otrzymywały kartki świąteczne z różnych szkół z różnych krajów, nawiązały kontakt z wieloma szkołami europejskimi, poznały ich tradycje i kulturę, opowiedziały również o naszych tradycjach Bożonarodzeniowych. Uczniowie wysłali 53 karty świąteczne i tyle samo otrzymali.
2. Gazetki
Uczniowie pod opieką nauczyciela wykonali trzy gazetki na korytarzu szkoły. Jedna informacyjna dotycząca programu Erasmus+, druga prezentująca karty świąteczne otrzymane z 53 szkół z terenu Europy i trzecia o Grecji, zawierająca informacje geograficzne oraz przedstawiająca uroki i zwyczaje tego państwa.
3. Europejski Dzień Języków
Uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym na temat „Symbol Rosji i Wielkiej Brytanii”.
4. Konkurs „Co wiemy o Grecji?”
Dzieci po zapoznaniu się z prezentacją o Grecji i przygotowanymi informacjami przez chętnych uczniów przystąpiły do konkursu „Co wiemy o Grecji?”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, a zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale.
5. Dzień Grecki:
a. przedstawienie „Bogowie Greccy” przygotowane przez uczniów klas młodszych;
b. przygotowanie przez poszczególne klasy potraw greckich, prezentacja potraw wraz z ich opisem i wspólna degustacja;
c. nauka i wspólny taniec grecki sirtaki
6. Scenariusze lekcji dotyczące wykorzystania narzędzi TIK.
Scenariusze zajec_z_wykorzystaniem_TIK.pdf
TIK_w_przedszkolu.pdf
7. Poradnik: WYKORZYSTANIE TIK W NAUCZANIU Wprowadzenie i porady praktyczne
Wykorzystanie_TIK_w_nauczaniu.pdf
8. Poradnik dla nauczycieli "Praca z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych"
Poradnik_dla_nauczcieli.pdf
9. Poradnik: "NEURODYDAKTYKA Nauczanie i uczenie się przyjazne mózgowi"
Neurodydaktyka.pdf10. Kurs językowy dla nauczycieli
11. Zajęcia kulturowe
Zachęcamy do zapoznania się z materiałami, które opracowaliśmy w ramach projektu, a także do śledzenia naszej strony, gdzie informujemy o efektach naszych działań.
"PISZĄ O NAS"
http://www.podlasie24.pl/losice/region/dzien-grecki-w-kobylanach--2a7f4.html
Dzień Grecki
W dniu 20 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kobylanach został zorganizowany Dzień Grecki.
Dzień ten był doskonałą okazją dla uczniów, aby poznać kulturę i kuchnię grecką. Uczniowie poznali wiele ciekawych informacji dotyczących Grecji oraz próbowali pysznych potraw greckich, które przygotowali wspólnie z nauczycielami. Wśród nich pojawiły się: musaka, sałatka grecka, pomidory faszerowane- gemista, zapiekane bakłażany, sos tzatziki oraz słodka baklawa.
Czas upływał w rytmach greckiej muzyki. Cała społeczność uczniowska i nauczyciele wspólnie zatańczyli taniec Greka Zorby- sirtaki.
Niezapomniane pozostanie też spotkanie z greckimi bogami, którzy tego dnia przybyli do naszej szkoły pod kierunkiem Zeusa, prosto z Olimpu. Uczniowie doskonale wcielili się w rolę mitologicznych bogów: Zeusa, Posejdona, Ateny i wielu innych.
Pomysł organizacji Dnia Greckiego w szkole zrodził się wśród nauczycieli, którzy przebywali na wyjeździe zagranicznym w Grecji w maju tego roku w ramach realizacji projektu: ,,Profesjonalny nauczyciel konstruktorem marzeń młodych Europejczyków”. Nauczyciele uczestniczyli w kursach, dzięki którym doskonalili swoje kompetencje w zakresie wykorzystania technologii informacyjno- komunikacyjnych w nauczaniu, rozwijania kompetencji czytelniczych wśród uczniów, neurodydaktyki, pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych, technik motywowania uczniów do nauki oraz form aktywności uczniów w szkole. Ponadto poznawali kulturę i zwyczaje Greków oraz doskonalili komunikację w języku angielskim oraz greckim. Mieli możliwość wymiany doświadczeń dotyczących pracy z dziećmi z nauczycielami z innych państw, którzy również uczestniczyli w kursie. Wiele ciekawych rozwiązań będzie miało zastosowanie w pracy z uczniami w naszej szkole.
Realizacja projektu umożliwiła nauczycielom doskonalenie własnego rozwoju, zdobycie nowej wiedzy i umiejętności oraz podniesienie kompetencji zawodowych.
Projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus +.
Jak tam twoje święta ?? Wymień się z nami!
To był bardzo ciekawy projekt etwinningowy zrealizowany przez klasę II. Wysyłaliśmy i odbieraliśmy kartki świąteczne z różnych szkół z różnych krajów, nawiązaliśmy kontakt z wieloma szkołami europejskimi, poznaliśmy ich tradycje i kulturę, opowiedzieliśmy również o naszych tradycjach Bożonarodzeniowych. Najwięcej trudności mieliśmy z wykonaniem tak dużej ilości kart świątecznych. Wysłaliśmy 53 karty świąteczne i tyle otrzymaliśmy.
Miłość do Pluszowego Misia - kolejny projekt realizowany przez przedszkolaków
Bardzo się cieszymy, że możemy poznać nowych kolegów z różnych stron Polski, to nie jest nasz pierwszy projekt, ale pierwszy tak bliski tematycznie maluszkom, bo o ich kochanym misiu.
Plan działań projektowych:
Listopad - poznanie się partnerów, prezentacja placówki.
Listopad - zajęcia z misiami w grupie, obejrzenie filmów i bajek z misiami.
Listopad - świętowanie Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia.
Grudzień - Styczeń - uszycie misia przez grupy partnerskie.
Luty - dzielenie się zdjęciami, filmami i wszelkimi rezultatami z projektu.