Mobilność
Uczniowie naszej szkoły biorą udział w projekcie POWER 2019-1-PMU-1092
„Polscy uczniowie poszukiwaczami wiedzy i inspiracji w Europie”.
Głównym celem przedsięwzięcia jest podniesienie kompetencji kluczowych w zakresie wielojęzyczności, kompetencji cyfrowych oraz świadomości i ekspresji kulturowej. W szkole zostały podjęte różne formy aktywności, które skutecznie poszerzyły wiedzę uczniów i rozwinęły zdolności w obrębie wybranych kompetencji.
Wszystkie cele zostały realizowane zgodnie z założeniami. Udział w projekcie pokazał uczniom jak ważna jest znajomość języka obcego, żeby „umieć się znaleźć” w innym kraju. Uświadomił uczniom, że warto uczyć się języków i poznawać inne kraje, pozwolił pokonać lub przynajmniej zminimalizować strach przed wyjazdem w nieznane. Udział w projekcie zmotywował uczniów do samorozwoju, zwiększył zaangażowanie w życie szkoły. Uczniowie zmienili swoje patrzenie na świat i dostrzegli wiele możliwości, które czekają aby z nich skorzystać.
W niedzielę 30 września dwudziestoosobowa grupa uczniów z klas VI-VIII pod opieką nauczycieli wyjechała na 2-tygodniową mobilność do Grecji.
Wyjazd zorganizowany został w ramach projektu POWER 2019-1-PMU-1092
„Polscy uczniowie poszukiwaczami wiedzy i inspiracji w Europie”.
Przed wyjazdem młodzież uczestniczyła w zajęciach z zakresu przygotowania językowego oraz przygotowania kulturowego i organizacyjnego. Ich celem było doskonalenie umiejętności komunikacji interpersonalnej i radzenia sobie ze stresem w obcym środowisku, kształcenie umiejętności nawiązywania kontaktów i porozumiewania się w języku angielskim oraz poznanie Grecji. Podczas pobytu w Grecji uczniowie brali udział w zajęciach edukacyjnych w partnerskiej szkole w Katerinii. Zapoznali się ze specyfiką pracy na lekcji w szkole greckiej, zasadami organizacji zajęć oraz inną formą nauki. Mieli możliwość korzystania z nowoczesnych technologii komputerowych w zakresie programowania, kreatywnego myślenia, a także doskonalenia umiejętności edukacyjnych i nabycia nowych, związanych z poznawaniem innego środowiska szkolnego. Uczestniczyli w zajęciach z zakresu matematyki, literatury, muzyki, geografii, historii oraz w-f. Ważnym wydarzeniem dla uczestników wyjazdu było spotkanie z Prezydentem Katerini Kostasem Koukodḗmos. Pan burmistrz życzył uczniom udanego pobytu, konstruktywnych wyników w poszerzaniu nowych horyzontów, które zostały zapoczątkowane przez realizację projektu.
Więcej informacji znajduje się pod linkiem:
https://www.facebook.com/dimoskaterinis/posts/
Ponadto w programie wyjazdu znalazły się punkty dotyczące kultury, tradycji i zwyczajów greckich, m.in. zwiedzanie Wyspy Skiatos z jej najważniejszymi zabytkami, Wąwozu Enipaes w Litohoro oraz poznanie techniki pisania ikon i podziwiania jednej z najbardziej malowniczych formacji skalnych na świecie, Meteorów. Ich grecka nazwa metéoros w wolnym tłumaczeniu oznacza “zawieszony w powietrzu” lub “środek nieba”. W czasie wolnym młodzież relaksowała się w basenie hotelowym oraz Morzu Egejskim, uczestniczyła w rozgrywkach sportowych z uczniami greckimi, a także spotkaniach integracyjnych, które dały możliwość doskonalenia umiejętności językowych i adaptacyjnych w nowym środowisku szkolnym i kulturowym.
Obejrzyj również:
https://www.facebook.com/spkobylany/videos
Relacja fotograficzna na Facebooku:
https://www.facebook.com/spkobylany/photos/
Album zdjęć:
Słownik pojęć TIK angielsko-polski
Przedstawienie prezentacji przez uczestników mobilności.
Przejdź do: Zajęcia przygotowujące do wyjazdu