ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017
23.06.2017R
8.00 – msza święta
9.00 – uroczystość podsumowująca pracę szkoły- rozdanie świadectw i nagród
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017
23.06.2017R
8.00 – msza święta
9.00 – uroczystość podsumowująca pracę szkoły- rozdanie świadectw i nagród
Najgłębsze wyrazy współczucia dla całej rodziny
od uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły.
Maćku pozostajesz w naszych myślach i modlitwach.
Jest taki dzień szczególny w roku, w którym Mama obchodzi swoje święto. Z tej okazji dzieci z oddziału przedszkolnego zaprosiły swoje Mamy na uroczystość z okazji jej święta. Przedszkolaki, pełni zapału i zaangażowania recytowali wierszyki, śpiewali z serca płynące piosenki oraz zatańczyły przygotowane ze swoimi paniami układy taneczne. Prezentowane programy artystyczne u wielu mam wywołały uśmiech a czasem nawet łzy wzruszenia. Po występach dzieci wręczyły swoim mamom drobne upominki własnoręcznie wykonane. Na naszym spotkaniu nie zabrakło konkursów, w których bardzo aktywnie wszyscy uczestniczyli.
KOCHANE MAMY, ŻYCZYMY WAM JESZCZE RAZ SPEŁNIENIA WSZYSTKICH MARZEŃ I SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA OBECNOŚĆ.
18 maja w Łosickim Domu Kultury odbył się już po raz dziesiąty Powiatowy Przegląd Przedszkolnych Grup Tanecznych „Roztańczone Przedszkole”. Wystąpiło w nim 350 dzieci. Sala widowiskowa Łosickiego Domu Kultury pękała w szwach. Wypełnili ją uczestnicy, którzy bawili się podczas występów kolegów. Nie zabrakło też rodziców, którzy chcieli obejrzeć i uwiecznić na fotografii popisy swoich pociech. Na scenie zaprezentowały się również nasze przedszkolaki. Młodsza grupa zatańczyła taniec „Kaczuszki”, a starsza taniec „Czekolada”. Otrzymaliśmy pamiątkowe statuetki oraz dyplomy, a dzieci słodycze. Organizatorem wydarzenia był Łosicki Dom Kultury.
W dniu 15 maja obydwie grupy przedszkolaków oraz uczniowie, którzy nie brali udziału w wycieczce w góry pojechali na krótką wycieczkę do Siedlec. Na początku obejrzeli film w kinie 3D pt. „Riko, prawie bocian”- film z serii Brzydkiego kaczątka, tyle, że z wróblem i bocianami. Następnie udaliśmy się do Sali zabaw „Młynek”, gdzie przez dwie godziny dzieci mogły bezpiecznie „wyhasać się do woli”.
W dniach 15 – 18 maja odbyła się wycieczka krajoznawczo – turystyczna w góry, w której wzięli udział prawie wszyscy uczniowie klas II – VI.
W pierwszym dniu po drodze odwiedziliśmy Sandomierz spacerując śladami „Ojca Mateusza”. Następnie udaliśmy się do Bochni, gdzie zwiedziliśmy jedną z najstarszych w Europie kopalń soli kamiennej. Duże wrażenie na dzieciach zrobił zjazd górniczą windą oraz jazda podziemną kolejką. Na wieczór zajechaliśmy na nocleg w Zakopanem na Harendzie w Wili Józef. Pokoje i warunki bytowe wszystkim bardzo się podobały.
Drugiego dnia z rana wyruszyliśmy z przewodnikiem na szlak turystyczny w Dolinę Strążyską, która prowadzi do podnóża Tatr Zachodnich. Podziwialiśmy piękne krajobrazy wysokogórskie i przepiękny widok na Giewont. Następne atrakcje tego dnia to: wjazd i zjazd kolejką krzesełkową na Butorowy Wierch, przejście na Gubałówkę, by podziwiać góry i kotlinę, w której położone jest Zakopane, wizyta w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach. Ten dzień zakończyliśmy spacerem po najsłynniejszej ulicy Zakopanego po Krupówkach.
W trzecim dniu również udaliśmy się w góry. Pieszo wyruszyliśmy z parkingu na Palenicy Białczańskiej na Rusinową Polanę oraz odwiedziliśmy Wiktorówki z przepięknym Sanktuarium Matki Bożej Jaworzańskiej. Na Rusinowej Polanie ujrzeliśmy przepiękne widoki na Tatry Wysokie z najwyższym szczytem Polski Rysy. Po zejściu z gór odwiedziliśmy przepiękny stary cmentarz „Na Pęksowym Brzysku”. Po południu udaliśmy się do basenów termalnych „Gorący Potok” w Szaflarach”. Wrażeń było co niemiara, baseny na świeżym powietrzu, gorąca woda, zjazdy z olbrzymiej piłki pozostaną na długo w pamięci dzieci. Ostatniego dnia wycieczki pożegnaliśmy góry i udaliśmy się do Krakowa. Tam zwiedziliśmy Wawel – Kaplicę Zygmuntowską, weszliśmy na wieżę aby zobaczyć Dzwon Zygmunta, byliśmy również w podziemiach przy sarkofagach dawnych władców Polski i osób zasłużonych dla naszego kraju. Zwiedziliśmy również Smoczą Jamę i widzieliśmy „smoka Wawelskiego”. Następnie udaliśmy się na Stare Miasto, oglądając dziedziniec Uniwersytetu Jagiellońskiego, Rynek, Sukiennice i Kościół Mariacki. Niestety na dalsze zwiedzanie nie było już czasu i musieliśmy wracać do domu. Wróciliśmy wszyscy cali i zdrowi, bardzo zadowoleni z tego co udało się nam zobaczyć. Czekamy na następną wycieczkę za rok.
W tym roku mamy kolejne sukcesy matematyczne. Uczeń klasy IV – Krzysztof Niedźwiedziuk zdobył wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur. Uzyskał 103,5 punktów na 120. Również w ogólnopolskim konkursie Triathlon osiągnął maksymalny wynik. Uczennica klasy VI – Julia Wielgórska w konkursie Kangur zdobyła 95 punktów, niewiele zabrakło jej do wyróżnienia.
Gratulujemy uczniom i życzymy im wytrwałości w dalszym zgłębianiu tajników „Królowej Nauk”.
Nauczyciele Oddziałowej Sekcji Emerytów Związku Nauczycielstwa polskiego w Łosicach tradycyjnie organizują spotkania wiosenne. To, zorganizowane 20 kwietnia odbyło się w naszej szkole.
Tego typu spotkania są znakomitą okazją do wyjścia z domu, spotkania z dawnymi znajomymi, z którymi zawsze jest o czym porozmawiać. Ponadto nie brak nigdy artystycznych występów.
Tym razem emerytom seniorom czas umilił występ naszych uczniów. Klasa III wprowadziła wszystkich w piękny świat bajki poprzez przedstawienie pt. „Kot w butach”, natomiast uczniowie klas IV-VI umilili spotkanie pięknym śpiewem. Na koniec swego występu uczniowie złożyli nauczycielom życzenia, życzyli by ich dni płynęły jak w bajce i były tak trwałe jak kwiaty, które im wręczyli. Spotkanie swą obecnością zaszczycił Wójt Gminy Stara Kornica oraz lokalny zespół śpiewaczy „Sąsiadeczki”, który swoim śpiewem porwał wszystkich zebranych do wspólnego śpiewu.
Dnia 26 kwietnia 2017 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi, który przypada 22 kwietnia.
Klasa IV przygotowała krótką inscenizację, w której były poruszone problemy ochrony przyrody w najbliższym otoczeniu ze szczególnym zwróceniem uwagi na miliony niepotrzebnych opakowań i co należy zrobić aby poprawić stan naszego środowiska.
Tak jak co roku Dzień Ziemi w naszej szkole jest czczony konkretną praca dla niej czyli sprzątaniem śmieci z najbliższego otoczenia szkoły. Jednak ze względu na pogodę sprzątanie okolicy zostało przesunięte na inny termin.
Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych,
radosnego nastroju,
serdecznych spotkań w rodzinnym gronie
oraz wesołego „Alleluja”
życzy Dyrekcja, Nauczyciele oraz Uczniowie
Szkoły Podstawowej w Kobylanach
W roku szk. 2016/2017 naszej szkole jest realizowany projekt „Cyfrowobezpieczni.pl Coraz silniejsza obecność technologii cyfrowych w życiu uczniów sprawia wiele problemów. Komputery, smartfony i ciągły dostęp do Internetu prowadzą do pojawiania się wielu zupełnie nowych zagrożeń, na które nie są przygotowane ani dzieci, ani rodzice ani system oświatowy.
Jednak mądre wykorzystywanie narzędzi cyfrowych w edukacji może prowadzić do bardzo dobrych efektów; większego zaangażowania uczniów, lepszych wyników edukacyjnych oraz ciekawszego rozwoju środowiska nauki.
Projekt Cyfrowobezpieczni.pl ma na celu zaproponować szkołom systemowe rozwiązania, które pozwolą lepiej wykorzystywać narzędzia cyfrowe dla wspierania rozwoju uczniów, przy jednoczesnym zapewnieniu dzieciom bezpieczeństwa i nauczeniu ich zasad mądrego korzystania z Internetu i urządzeń cyfrowych.
Działania naszej szkoły będzie można śledzić na stronie:
https:/www.cyfrowobezpieczni.pl
06 kwietnia w naszej szkole odbył się IX Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Marii Konopnickiej. Do uczestnictwa w konkursie zgłosiło się 31 uczniów klas 0-VI gminy Stara Kornica.
Konkurs przebiegał w trzech kategoriach wiekowych: klasy 0, klasy I-III oraz klasy IV - VI.
W kategorii klas „0” wzięło udział 6 przedszkolaków, z kategorii klas I – III - 13 uczniów oraz z klas IV – VI – 12 uczniów. Wszyscy uczestnicy konkursu byli bardzo dobrze przygotowani i pięknie recytowali wiersze. Komisja oceniająca występy młodych recytatorów wyróżniła najlepszych przyznając w każdej kategorii wiekowej trzy nagrody książkowe.
Wśród uczniów z naszej szkoły nagrody otrzymali:
w kategorii klas „O” - I miejsce zajął Jaś Sawczuk
II miejsce zajął Olek Sawczuk
III miejsce zajęła Anitka Niedżwiedziuk
w kategorii klas IV – VI - III miejsce zajął Krzysztof Niedżwiedziuk
Pozostałe nagrody zdobyli uczniowie ze szkół w Kornicy, Szpaków i Koszelówki.
Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki, natomiast zwycięzcy, którym gratulujemy dyplomy oraz nagrody książkowe.
21 marca obchodziliśmy jak corocznie w naszej szkole Dzień Patronki – Marii Konopnickiej. Dzień Patronki połączyliśmy z Pierwszym Dniem Wiosny, który uczniowie i nauczyciele podkreślili strojem w kolorze zielonym. Społeczność szkolna w tym dniu uczestniczyła w Konkursie Recytatorskim Poezji Marii Konopnickiej – uczniowie zaprezentowali wiele wierszy Patronki. Najlepsi otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców.
Wyniki Konkursu:
Przedszkole – grupa młodsza Przedszkole – grupa starsza
I miejsce – Marlena Wielgórska I miejsce – Olek Sawczuk
II miejsce – Lena Szylar II miejsce – Jaś Sawczuk
III miejsce – Laura Romaniuk III miejsce – Natalia Kiryluk, Anita Niedźwiedziuk
Klasy II – III
I miejsce – Klara Pietruczuk
II miejsce - Lena Repko
III miejsce – Szymon Sergiej
Wyróżnienie – Basia Teodorczuk
Klasy IV – VI
I miejsce – Aleksandra Bobryk
II miejsce – Julia Wielgórska
III miejsce – Krzysztof Niedźwiedziuk
Wyróżnienie – Julia Pietruczuk
W drugiej części uroczystości uczniowie kl. II – VI rywalizowali o przechodni Puchar Dyrektora Szkoły, który trafił w ręce klasy, która wykazała się najlepszą znajomością lektury „Na jagody” Marii Konopnickiej. Po raz drugi Puchar zdobyła klasa IV. W tym samym czasie dzieci z grupy przedszkolnej brały udział w konkursie „Pani wiosna”.
Wyniki konkursu plastycznego dla klasy „0” - „Pani Wiosna”
Grupa młodsza
I miejsce – Wiktoria Gasiuk
II miejsce – Asia Chomiuk, Marlena Wielgórska
Grupa starsza
I miejsce – Kasia Potiopa, Natalia Kiryluk, Anitka Niedźwiedziuk
II miejsce – Jaś Sawczuk, Oliwka Sawczuk
III miejsce – Wiktoria Bloch, Darek Teodorczuk
Kolejnym punktem było rozstrzygnięcie konkursu na najładniejsze przebranie wiosenne w kolorze zielonym.
Wyniki konkursu na zielone wiosenne przebranie:
I miejsce – Lena Repko
II miejsce Laura Romaniuk
III miejsce Zuzia Kołodziejuk
Tak urozmaicony dzień zakończył się wspólnym wyjazdem do kina do Łosic.
Powered by aSc EduPage