Dnia 24 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Organizatorami byli Harcerze i Samorząd Uczniowski. Całą imprezę uświetniły fantastyczne stroje oraz wróżby, gdzie wróżbitami byli harcerze. Zabawa andrzejkowa sprzyjała integracji dzieci z różnych klas. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy show. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą i spokojną zabawę.
ANDRZEJKI
- 45
Wypoczynek zimowy
IV Turniej szachowy "Szachy w mazowieckiej szkole"
17 listopada 2022 r. uczniowie klas II, III i IV ze szkół podstawowych biorących udział w projekcie „Szachy w mazowieckiej szkole” mogli zaprezentować swoje umiejętności gry w szachy podczas IV Turnieju Szachowego zorganizowanego w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach we współpracy z Polskim Związkiem Szachowym. Naszą szkołę reprezentowali: Bartosz Niedźwiedziuk kl. IV, Lena Szylar i Marceli Chomiuk kl.III. Uczniowie poradzili sobie doskonale, zajęli wysokie miejsca , każdy z nich rozegrał siedem partii szachowych. Należy dodać, że tego dnia do rywalizacji przystąpiło 113 pasjonatek i pasjonatów szachów z rejonu siedleckiego. Bartosz zajął III miejsce w kategorii Chłopcy klas IV i awansował do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w Warszawie 08 grudnia. Gratulujemy Bartoszowi i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.
1
Wycieczka Biskupin - Poznań - Gniezno
W poniedziałkowy, bardzo wczesny poranek 14 listopada, wybraliśmy się na wycieczkę szkolną do Poznania. W wyprawie wzięli udział chętni uczniowie z klas starszych. Wyjechaliśmy z Kobylan o godzinie 6:00. Jechaliśmy zgodnie z wytyczoną trasą. Już podczas podróży mogliśmy podziwiać piękne widoki zza szyby autokaru. Pierwszym punktem naszej wycieczki był Biskupin, a dokładnie Muzeum Archeologiczne, gdzie przenieśliśmy się w czasie: zobaczyliśmy tu rekonstrukcje chat sprzed setek czy nawet tysięcy lat, poznaliśmy zwyczaje żyjących w tym miejscu ludzi, ich pracę i rzemiosło. Po tych historycznych wrażeniach udaliśmy się na nocleg do Gniezna. Następnego dnia po śniadaniu wyruszyliśmy do Poznania. Zwiedzanie Poznania rozpoczęliśmy od wizyty w palmiarni, która jest największą w Polsce. Głównym celem zwiedzania było pogłębienie wiedzy przyrodniczej poprzez bezpośrednią obserwację oraz uświadomienie uczniom różnorodności gatunkowej świata roślin. Chęć popatrzenia na zielone rośliny, pooddychania wilgotnym i ciepłym powietrzem. Zwiedziliśmy łącznie dziewięć pawilonów tematycznych w każdym spotykając przeróżne formy flory i fauny. W samo południe na Starym Rynku wśród tłumu turystów obejrzeliśmy trykające się rogami na wieży poznańskiego Ratusza Koziołki poznańskie (Pyrka i Tyrka). Następnie przeszliśmy uliczkami Starego Miasta, żeby zwiedzić Muzeum Powstania Wielkopolskiego na Starym Rynku. Kolejnym punktem naszego programu był Ostrów Tumski, który zdaniem większości historyków jest miejscem chrztu Polski. Zwiedziliśmy Katedrę i podziemia, w których znajdują się: królewskie grobowce; chrzcielnica – domniemane miejsce chrztu Mieszka i jego ludu. Ostatniego dnia wycieczki zwiedziliśmy Gniezno. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spotkania z przewodnikiem pod pomnikiem Bolesława Chrobrego na wzgórzu Lecha. Nowością dla uczniów było zwiedzanie z wykorzystaniem systemu słuchawkowego tourguide. Po takiej dawce historii udaliśmy się na obiad i ruszyliśmy w drogę powrotną do Kobylan. Wycieczka do Poznania i okolic była ciekawą lekcją historii. Tym bardziej, że miejsca, w których byliśmy są początkami naszego państwa. Wycieczka, która odbyła się w ramach projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki ,, Poznaj Polskę” dostarczyła nam niezapomnianych przeżyć i wrażeń, które na długo pozostaną w naszej pamięci.
42
Święto Niepodległości
“Naród, który nie szanuje swej przeszłości,
nie zasługuje na szacunek teraźniejszości
i nie ma prawa do przyszłości.”
Józef Piłsudski
Takie było motto montażu słowno- muzycznego “Dla Niepodległej”, w 104 Rocznicę Odzyskania Niepodległości, który przygotowały dzieci z oddziału przedszkolnego oraz grupa uczniów z klas IV-VIII na tle pięknej dekoracji. Chętni uczniowie recytowali również wiersze przygotowane na powiatowy konkurs “Patriotyzm w poezji”.
5
"Dzień piżamowy"
- 3
Szkoła pamięta...
- 6
Harcerze naszej szkoły już od wielu lat pamiętają o tych, którzy już odeszli. Na zbiórkach przygotowują wieńce i odwiedzają miejsca pamięci, uczestnicza również w uroczystościach upamiętniających bohaterów walczących o wolność. W tym roku po raz kolejny, włączyliśmy się w akcję zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej "Szkoła pamięta". Celem akcji jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postacie oraz wydarzenia, uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.
Dzień Kolorowej Jesieni
Dnia 25 października 2022r. odbył się w naszym przedszkolu "Dzień Kolorowej Jesieni". Były konkursy, zabawy, tańce, zagadki, piosenki oraz prezentacja dzieci w kostiumach o tematyce jesiennej.
11
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie